ריח לאוטו שנשאר לאורך זמן

האוטו שלנו משמש לנסיעות שונות ולצרכים רבים, וכמו כל חלל סגור, ריחות שנוצרו בו נוטים להישאר זמן רב. כאן נכנסים פתרונות ריח לאוטו כאפשרות פשוטה ויעילה לשיפור המצב ברכב.
רוצים לדעת למה כדאי להוסיף ריח לאוטו, מהם סוגי מפיצי הריח וכמה זמן מפיץ ריח לאוטו אמור להחזיק? המאמר הזה הוא בשבילכם. 

למה כדאי להוסיף מפיץ ריח לאוטו

ישנן לא מעט סיבות למה כדאי להוסיף מפיץ ריח לאוטו שלכם:
 • להפגת ריחות לא נעימים, אנשים, ילדים, פעוטות, בעלי חיים, אוכל, שתיה, סיגריות ועוד יכולים להפיץ ריח לא נעים ברכב, ריחות עקשניים שלא עוברים עם פתיחת חלונות ומטרידים לאורך זמן. הוספת מפיץ ריח לאוטו שלכם יכולה בהחלט לסייע בהפגת ריחות והחלפתם בריח נעים ומזמין. 
 • ליצירת סביבה נעימה יותר: גם אם אין מקור לריח לא נעים (חיצוני או פנימי) עדיין הוספת מפיץ ריח לאוטו יכול ליצור סביבה נעימה הרבה יותר עם ריח לפי בחירתכם.
 • שינוי אווירה: ריח יכול לשנות אווירה בכל מקום. לא בכדי משקיעים מאמצים רבים בריח של אוכל, חנויות וכדומה. הוספת מפיץ ריח יכול להשפיע מאוד על מצב הרוח שלכם, להפיג מתחים (חשוב במיוחד כאשר תקועים בפקקים), ליצור אווירה דינמית או רגועה, הכל לפי בחירתכם. 
 • זה לא יקר: הוספת מפיץ ריח לאוטו היא דרך פשוטה, קלה, מהירה ולא יקרה להרגשה טובה יותר ברכב שלכם. 

אילו סוגי מפיצי ריח לאוטו קיימים

אתם בוודאי זוכרים את עצי הריח שהיו מחלקים בתחנות דלק, ושעדיין ניתן לרכוש אותם, אך קיימים סוגים רבים של מפיצי ריח לאוטו שכדאי להכיר:
 • מפיצי ריח תלויים: כפי שהוזכר לעיל, אלה יכולים להגיע בצורות שונות אבל רובם עשויים סוג של קרטון הספוג בחומר ריחני. תחלופת אוויר באוטו גורמת לריח להיות מופץ בחלל. ישנם גם כאלה בצורת בקבוקון עם ג'ל ריחני המתאדה לאט. אלה מפיצי ריח זולים באופן יחסי, והם גם לא מחזיקים זמן רב (שבוע עד שבועיים).
 • מפיצי ריח שמתחברים לפתח היציאה של מערכת האוורור של האוטו. אלה מתחברים בקליק על רפפות האוורור וכוללים בקבוק עם חומר ריחני שמופץ באמצעות הוצאת האוויר של מערכת האוורור. ניתן לשלוט על חוזק הריח בעזרת כיוון חוזק האוויר שנפלט מהמערכת. בחלק ממפיצי הריח הללו ניתן למלא או להחליף את הבקבוק בחדש. מפיצי ריח אלה בדרך כלל אינם מחזיקים זמן רב מאחר ומערכת האוורור מפיצה את הריח ומנדפת את הנוזל הריחני במהירות.
 • מפיצי ריח נצמדים: אלו הם מוצרים שמדביקים על משטח כלשהו ברכב, כגון הדשבורד או אחר והם כוללים ג'ל ריחני שמפיץ ריח באיטיות ולאורך זמן רב יחסית. יחד עם זאת, הם לא חזקים במיוחד להפגת ריחות חזקים ומצריכים הדבקה בתוך הרכב (מגיע עם פס מוכן להדבקה), דבר שיכול להשאיר סימנים לאחר הסרה. 
 • פחית מפיצה ריח: מוצר זה דומה לפחית שתיה קטנה עם מכסה נשלף וכולל ג'ל ריחני. חלקם מגיעים עם מכסה מתכוונן לשליטה על עוצמת הריח המופץ. ניתן להניח אותם בכל מקום ברכב כולל בתוך מחזיקי כוסות או אפילו ישירות על הרצפה והם מפיצים ריח לאורך זמן רב (חודש - חודשיים). 
 • בקבוק ריח: בדומה לפחית ריח מבחינת גודל וצורה, אלו הם בקבוקים (לרוב עשויים פלסטיק) המכילים נוזל שמן ריחני שמופץ באיטיות ובקביעות בתוך הרכב. המתקדמים יותר כוללים גם מנגנון שליטה על עוצמת הריח המופץ. 
 • מפיצי ריח חשמליים: אלו מתחברים לשקע המצת ברכב ודי דומים לקוטלי יתושים ביתיים חשמליים (לשקע חשמל) עם נוזל שמן ריחני. המוצר כולל גוף חימום זעיר אשר מנדף את הנוזל להפצת הריח. מוצרים אלה הם בדרך כלל היקרים יותר. 
 • תרסיס: אלה בקבוקים או תרסיסים להפצת ריח ידני, בדומה לאלה המוכרים בבית. אלה מתאימים יותר כפתרון מיידי וזמני ולא כפתרון קבע. כמו כן לא מומלץ להשאיר ספריי ריח בחום הרכב שיכול לגרום למיכל להתפוצץ.

כמה זמן מחזיק מפיץ ריח באוטו 

כפי שראינו קודם, מפיצי ריח יכולים להחזיק בין שבוע-שבועיים ועד כמה חודשים, בהתאם לסוג המפיץ, לאופן השימוש (כוונון) וכמובן איכות החומרים הריחניים. ישנם חומרים שמתנדפים במהרה כאשר האיכותיים יותר מתפזרים באיטיות כך שהם ימשיכו לספק ריח מעולה ברכב שלכם לאורך זמן רב. חשוב לבחור במפיץ ריח איכותי, תתפלאו לגלות שהם אינם בהכרח הרבה יותר יקרים אבל הם ישרתו אתכם הרבה יותר זמן. מפיץ ריח איכותי יפיץ ריח נעים בצורה עדינה ובקביעות. 
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: