איך לנקות את הדשבורד ברכב – חומר הגנה שנשאר לאורך זמן

אם חשוב לכם לשמור על ניקיון הרכב וגם לשמור על ערכו ולוודא שחלקיו יאריכו ימים, דעו כי ניקוי אזור הדשבורד של הרכב הוא חלק חשוב ביותר. אם אתם רוצים לדעת איך לנקות את הדשבורד ברכב וגם להגן עליו לאורך זמן? הגעתם למקום הנכון, נגלה לכם את כל מה שיש לדעת על נושא זה.

למה חשוב לנקות את הדשבורד ברכב

הדשבורד של הרכב הוא אחד החלקים הפנימיים הגדולים והנראים ביותר ברכב, למעשה הוא הדבר הבולט ביותר לעין בזמן נסיעה ברכב. מסיבה זו בלבד, ניקוי הדשבורד חשוב, אבל יש עוד סיבות שכדאי להכיר:
  • הדשבורד חשוף לחום ואור השמש דרך השמשה הקדמית לאורך שעות רבות ביום, דבר שיכול להוביל להתייבשות החומר ממנו מיוצר הדשבורד, להיווצרות סדקים, פיצוצים ועוד, ואלו יכולים להוביל לירידת ערך משמעותית של הרכב וכן מראה שאינו נעים לעין.
  • הדשבורד הוא חלק רחב ובחלקו אופקי, דבר שגורם להצטברות לכלוך ואבק מואץ על גביו. ללא ניקוי, הלכלוך והאבק יפגעו באיכות החומר של הדשבורד.
  • הדשבורד כולל חלקים רבים, חריצים, כפתורים וכדומה שהם מקום פורה להצטברות אבק.
  • לכלוך מצטבר על הדשבורד יוצר סביבה לא הגיינית ברכב, מקום בו מבלים לעיתים לא מעט שעות.

חומר ניקוי והגנה מומלץ לדשבורד

ישנן שיטות וחומרים שונים מומלצים יותר או פחות וגם כאלה שאף יכולים לגרום נזק לדשבורד. יש גם שיטות שבאמצעותן הדשבורד מתנקה היטב, אבל עם תוצאה שלא מחזיקה לאורך זמן בכלל, ואז האבק והלכלוך יחזרו במהרה והדשבורד לא באמת טופל לעומק (ניקוי שטחי בלבד).
להלן המלצתנו לחומרי ניקוי והגנה על הדשבורד לאורך זמן:
  • תכשיר לניקוי ושמירת פנים הרכב, Cockpit Cleaner מסדרת Q11: מנקה ושומר על הדשבורד, ומשטחי פלסטיק פנימיים אחרים ברכב. מחדש את המראה המקורי של המשטח ומצפה אותו בשכבה אנטי סטטית שמגנה עליו מפני לכלוך הצטברות אבק ושמש, ושומרת על הניקיון לאורך זמן. התכשיר בעל ריח נעים ומרענן (לימון או וניל) ומסופק כבקבוק מרסס ליישום מהיר וקל. פשוט מרססים את החומר על הדשבורד, ממתין דקה קלה ומנגבים בעזרת מטלית מיקרופייבר. ניקוי בעזרת חומר זה ישאיר גם ברק לאורך זמן. 
  • מארז מטליות לניקוי פנים הרכב, Cockpit Cleaner מסדרת Q11: אותו החומר המעולה כמו בבקבוק המרסס אבל הפעם בצורת מטליות ספוגות המוכנות לשימוש חד פעמי. מוצר סופר נוח לניקוי זריז ללא צורך במטלית מיקרופייבר ועם אותן התוצאות המעולות. קיים בריחות לימון, וניל, תפוח ובניחוח רכב חדש.

שלבי ניקוי דשבורד

לפני ניקוי עם החומרים מסדרת Q11, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות לקבלת תוצאות מיטביות:
  • שאיבת אבק ולכלוך גס מהדשבורד בעזרת שואב אבק (עם פיית מברשת רכה) או עם מברשת רכה.
  • במידה וקיים לכלוך יבש גס, השתמשו במטלית מיקרופייבר לחה (אפשר מעט חמה גם). ללכלוך קשה במיוחד ניתן גם להוסיף מעט סבון (יש לנגב היטב ולוודא שלא ישארו שאריות סבון לאחר מכן). 
  • לאזורים קשים לניקוי, השתמשו במברשת שיניים רכה או מברשת צביעה עם שערות רכות. פעלו בעדינות כדי לא לגרום לשריטות על חלקי פלסטיק שונים.  
  • השתמשו בתכשיר לניקוי ושמירת פנים הרכב של Q11, כמרסס או במטליות בהתאם להוראות היצרן וזהו, הדשבורד שלכם נקי, מבריק, מחודש, מוגן לאורך זמן וגם תזכו לריח נעים ברכב.
במידה והדשבורד אינו מאוד מלוכלך, כטיפול מונע מומלץ לטפל בתכשיר לניקוי ושמירת פנים הרכב של Q11 אחת לשבוע/שבועיים, ללא צורך בביצוע השלבים 1-3. 

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: