קראנובה – מה זה בדיוק ולמה זה מעניק הגנה טובה לרכב?

לאחרונה מדברים הרבה על קרנאובה ועל היתרונות שלו להגנה על רכבים ומוצרים איכותיים בתחום מבוססים על חומר מיוחד זה. אך מה זה בדיוק קרנאובה? מה מיוחד בחומר זה ואיך הוא מספק הגנה מעולה לחלקי רכבים? תשובות לכל השאלות וכן טיפים לשימוש נכון – בהמשך המאמר. 

מה זה קרנאובה

קרנאובה או ווקס העשוי קרנאובה הוא חומר טבעי אשר מקורו בזן מיוחד של עצי דקל הגדלים בצפון ברזיל. חומר זה מופרש באופן טבעי מהעלים של העץ כמנגנון הגנה נגד אובדן לחות.
הפקת החומר נעשית ע"י איסוף העלים ויבושם עד שהקרנאובה הופך לחומר מוקשה אבקתי שניתן לנער מהעלים. לאחר מכן החומר עובר תהליך של המסה, סינון וקירור עד לקבלת המוצר הסופי.
הקרנאובה נמצא בשימוש בתעשיות שונות כגון מזון, קוסמטיקה, ריהוט, הנעלה, עור, גומי לעיסה, תבניות למוליכים למחצה, חוטים דנטליים ורכב.

איך ווקס קרנאובה מסייע להגנה על הרכב

קרנאובה ווקס הוא בעל תכונות מיוחדות אשר מבטיחות הגנה מוגברת לרכבכם. המשטחים החיצוניים הצבועים של הרכב חשופים לאורך כל השנה לשמש חזקה, קרני UV, לחות, רטיבות, גשם, אבק ועוד וכל אלה שוחקים את הצבע, גורמים לו לאבד את הברק שלו, להישרט, להיסדק ולהתקלף עד למצב בו אף מתחילה חדירת לחות לחלקי המתכת הצבועים מה שגורם להתפתחות חלודה.
ווקס הקרנאובה דוחה לחות באופן טבעי ומספק שכבת הגנה הידרופיבית ואטומה לצבע הרכב שלכם יחד עם ברק עמוק ששום ווקס אחר לא מסוגל להעניק. בצורתו הטבעית, קרנאובה הוא חומר מוקשה ודחוס ולכן בבסיסו הוא מספק שכבת הגנה עמידה במיוחד למשטחים עליהם הוא מיושם. חשוב לזכור כי לא קיים ווקס 100% קרנאובה, מאחר והוא קשה מדי בצורתו הטבעית, והוא חייב לעבור מיזוג עם חומרים אחרים שהופכים אותו לחומר משחתי וקל ליישום על גבי צבע הרכב שלכם. 

איך משתמשים בווקס קרנאובה לקבלת תוצאות טובות

לפני השימוש בווקס קרנאובה איכותי לרכב או ווקס קרנאובה בצבע תואם לרכב, חשוב לקרוא היטב את הוראות השימוש שמופיעות על גבי אריזת המוצר או על גבי עלון מידע מצורף. 
באופן כללי, השיטה לשימוש בווקס קרנאובה דומה מאוד לזו של כל סוג ווקס אחר:
  • מתחילים בשטיפה של הרכב ויבושו בצל
  • מארגנים את כלי העבודה ליישום הווקס: פדים למשיחת הווקס, מטליות מיקרופייבר אם מדובר בווקס הנוזלי, מברשת רכב לטיפול באזורים קשים לגישה. בנוסף, ניתן להשתמש במכונת ליטוש אורביטלית המיועדת לרכב להקלה על העבודה אך בהחלט ניתן לבצע זאת גם ללא מכונה. 
  • את הווקס מיישמים על אזור קטן ומוגבל עם כמות ווקס לא גדולה מדי ולאחר סיום עוברים לאזור הבא. הסיבה לטיפול באזורים קטנים היא שווקס קרנאובה מתייבש יחסית מהר ולכן אם תיישמו אותו בבת אחת על כל הרכב, העבודה תהיה קשה הרבה יותר מאחר והווקס כבר יהיה יבש ומוקשה כשתגיעו למרוח אותו.
  • את המריחה מבצעים בתנועות מעגליות מוגבלות היקף תוך שמירה על קו יישום אחיד (לאורך או לרוחב), דבר שיקל עליכם לדעת מאיפה להמשיך עם היישום. כמות הווקס צריכה להיות מספקת כדי לכסות את הצבע אבל לא עד כדי הסתרת הצבע.
  • מומלץ להתחיל להתנסות על אזור קטן ופחות בולט של הצבע עד שתתרגלו לכמות הנכונה ליישום כל פעם.
  • תוך זמן קצר יחסית השכבה שיישמתם תתחיל לשנות צבע ולהתייבש וזה יהיה הזמן הנכון לעבור עם מטלית מיקרופייבר להסרת שאריות הווקס ולהברקה. ההברקה מתבצעת כמו היישום, בתנועות מעגליות מוגבלות היקף ובלחץ עדין על המקום. תתחדשו!

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: