ניקוי שטיחים לרכב

יש לכם שטיחים ברכב או שאתם מעוניינים להתקין כאלה ולא יודעים איך מנקים אותם נכונה ובכלל למה צריך אותם ואיזה סוג מומלץ יותר? ההסברים הבאים יסייעו לכם להחליט ולשמור עליהם. 

מה היתרונות של התקנת שטיחים ברכב 

כאשר חושבים עם שמירה והגנה על הרכב לרוב חושבים על מערכות מיגון וטיפולים במוסך, אבל בלא מעט מקרים שוכחים את הדברים הפשוטים בפנים הרכב שיכולים להוסיף שכבת הגנה מבורכת לרכב שלכם.
לשטיחים ברכב יש תפקיד חשוב ביותר והוא לשמור על רצפת הרכב מכל הלכלוך, הלחות, האבק והבוץ שאתם מביאים אתכם לתוך הרכב. אלה יכולים לגרום לנזק לרצפת הרכב וגם להצמיח מיקרואורגניזמים מזיקים בתוך הרכב שלכם. שטיח איכותי לרכב לא רק מספק שכבת הגנה כנגד נזקים, אלא גם מאפשר ניקוי של אזור זה בצורה קלה ומהירה. שטיחים איכותיים מיוצרים בצורה כזו שהם מיועדים לאסוף את כל הלכלוך והנוזלים לתוכם תוך הפרדה מלאה משאר חלקי הרכב. 

אלו שטיחים מומלץ להתקין ברכב 

קיימים 2 סוגים עיקריים של שטיחים לרכב:
  • שטיחים אוניברסליים: אלה יכולים להתאים לסוגים רבים של רכבים ומותאמים בעזרת גזירת חלקים עודפים עד התאמה לרצפת הרכב. 
  • שטיחים תואמי מקור: אלה מיוצרים בדיוק בהתאמה למידות של מגוון דגמי הרכב הפופולריים ומבטיחים את ההתאמה המדויקת ביותר ללא כל צורך בחיתוכים. כמו כן הם לרוב מגיעים עם נקודות עגינה מותאמות כך שהנחתם פשוטה ומהירה ביותר והם מספקים מראה אינטגרלי בפנים הרכב. 
חומרים מהם עשויים שטיחים לרכב:
  • לבד – אלה מספקים מראה יותר אקסלוקסיבי אך דורשים תחזוקה מיוחדת ומורכבת (ניקוי יבש למשל).
  • גומי: זהו חומר עמיד במיוחד, אינו סופח נוזלים וניתן לשטיפה בקלות רבה. ברוב המקרים הוא יהיה הפתרון העדיף ברכב שלכם לשמירה על ניקיון והיגיינה מירבית. ישנם גם שטיחים המשלבים אזורים מגומי באזור הנעליים למניעת החלקה ומניעת לכלוך כבד ואזורים מלבד. 

איך מנקים את שטיחי הרכב 

גם אם אתם מקפידים מאוד לשמור על הניקיון בתוך הרכב שלכם, במוקדם או במאוחר יגיע השלב בו יהיה צורך בניקוי השטיחים. איך עושים זאת נכון ובקלות?
  • טיפ חשוב: מניעה היא חשובה, דאגו שיהיה לכם ברכב תמיד מגבונים לניקוי. במקרים חריגים כמו שפיכת קפה בתוך הרכב, תוכלו לספוג במהרה את המרבית הנוזלים ולמנוע נזק בלתי הפיך (במיוחד אם מדובר בשטיחי לבד). 
  • ניקוי שטיחי גומי: שטיחי גומי הם ללא ספק הקלים יותר לניקוי. פשוט מסירים אותם מהרכב (תוך מניעת נפילת לכלוך שהצטבר לתוכם, ניתן לקפל אותם קלות לשם כך). נערו את השטיחים להפרדת הלכלוך הגס. שטפו בעזרת צינור מים (אפשר גם עם גרניק), נקו עם סבון. לבסוף שוטפים במים וייבשו את השטיחים לפני החזרתם לתוך הרכב. 
  • ניקוי שטיחי לבד מלאים או משולבי גומי: מסירים את השטיחים מהרכב תוך מניעת נפילת לכלוך שהצטבר לתוכם. לחלופין ניתן להשתמש בשואב אבק כאשר הם עוד מותקנים בתוך הרכב אך קל הרבה יותר לבצע זאת מחוץ לרכב על משטח ישר וללא הפרעה מעצמים אחרים (מושבים ועוד). שואבים את הלכלוך משני צדי השטיח להסרת אבק ולכלוך גס. לאחר מכן משרים את השטיחים במים עם מעט אבקת כביסה או ג'ל כביסה, ומשפשפים בעדינות. שוטפים את האבקה או הג'ל היטב ומייבשים לפני החזרתם לרכב.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: