ווקס לרכב – הכירו את הווקסים המקצועיים של Q11

ווקס לרכב הוא אחד המוצרים שכל נהג ונהגת מכירים או שמעו עליו, גם אם לא עשו ווקס לרכב בעצמם. לעיתים לא ברור בדיוק מהי איכות המוצר, אם הוא טוב יותר מאחרים, אם הוא קל ליישום, כל כמה זמן צריך ליישם ובאילו תנאים, ובכלל למה צריך לעשות ווקס לרכב? 

למה צריך להשתמש בווקס לרכב

החלקים החיצוניים של הרכב מצופים בשכבות גמר של צבע, וצבע, למרות כל ההגנות שהיצרנים מספקים (למשל שכבת לכה), הוא פגיע ורגיש לסביבה בה הוא נמצא. במיוחד אם מדובר בתנאים של חום, לכלוך, אבק, לחות, לשלשת ציפורים וכדומה, צבע הרכב יכול להיפגע ולהתחיל להראות סימני עייפות. סימנים אלה יכולים להיות דהייה של הצבע, סדקים מיקרוסקופיים, עד כדי קילופים וחדירת חלודה על גבי הפנלים של הרכב.
שימוש בווקס איכותי לרכב, יגן על צבע הרכב מפגיעות אפשריות וגם יאפשר שטיפה קלה יותר של הרכב. שימו לב כי בתחנות שטיפה שונות מציעים שילוב של ווקס במסגרת השטיפה אך אין זה דומה לביצוע ידני ומדוקדק של ווקס (אותו גם מציעים בעלות גבוהה יותר). נכון שיישום ווקס ידני דורש יותר זמן ועבודה, אך זו הדרך הטובה ביותר להבטיח הגנה טובה לרכבכם. ישנם כיום גם מוצרים שמאפשרים יישום קל יותר יחד עם איכות ללא פשרות, שיתנו לכם תוצאות מצוינות.

איך משתמשים בווקס לרכב

כאמור קיימים סוגים רבים ושונים של ווקס ולכן חשוב לקרוא היטב את הוראות היישום של המוצר. הוראות אלה יכולות להיות שונות בין מוצרים, וזאת בהתאם למוצר, החומרים מהם הוא מיוצר, המרקם ועוד. 
יחד עם זאת ישנם כמה דברים משותפים לכל סוגי הווקס לגבי יישומם:
  • קודם כל שוטפים ומייבשים את הרכב היטב. מומלץ לבצע זאת תחת גג או סככה, כלומר בצל ולא כשהפח חם. ניתן לבצע שטיפה בתחנת שטיפה אבל אם אתם רוצים תוצאה טובה יותר, בצעו זאת בעצמכם כך שתוכלו לוודא שהשטיפה היא מדויקת יותר. 
  • בוחרים בווקס איכותי, לאו דווקא היקר ביותר יהיה האיכותי ביותר, וגם לא הזול ביותר. האם ווקס נוזלי, ספריי או משחתי, האם ווקס בצבע הרכב או שקוף? האם ווקס טבעי או סינטטי? ווקס טבעי המבוסס על קרנאובה תמיד יספק גמר ברק טוב יותר מכל סוג ווקס אחר. 
  • דואגים לכלים ועזרים נכונים ואיכותיים: פדים ליישום (לרוב הווקס משחתי ונמכר יחד עם פד יישום, לא כך הדבר עם ווקס נוזלי שמצריך מטליות איכותיות ליישום ולא פדים), מטליות מיקרופייבר (לא מטליות רגילות שיכולות לשרוט את הצבע), מברשת רכב לאזורים קשים וקטנים, מכשיר ליטוש כאופציה לעבודה קלה יותר
  • קראו את הוראות היישום לפחות פעמיים ופעלו לפי ההוראות ללא קיצורי דרך.
  • יישמו את הווקס: השתמשו בכמות קטנה של ווקס בכל פעם ויישמו על אזור קטן. חלקו את הרכב לאזורים שונים וטפלו בהם אחד אחד. ווקס מתייבש יחסית מהר לכן הדרך הנכונה תמיד תהיה טיפול באזורים נפרדים ולא מריחה על כל הרכב בפעם אחת. יישמו את הווקס בתנועות מעגליות קטנות לאורך קו קבוע (אורך או רוחב לפי בחירתכם). שוב, השתמשו בכמות קטנה של ווקס, לא להעמיס כמו גדולה. צריך רק להניח שכבה דקה דרכה עדיין תראו את צבע הרכב. אם הווקס אטום ולא רואים את צבע הרכב, השתמשתם ביותר מדי ווקס. אחרי מספר דקות (תלוי בחום החיצוני) שכבת הווקס מתייבשת והגימור הופך למט. זה הזמן להסיר את שאריות הווקס בעזרת מטלית מיקרופייבר. בצעו זאת בעדינות בתנועות מעגליות קטנות היקף. אחרי ששכבת הווקס העודפת הוסרה ניתן ללטש בעזרת תנועות מהירות יותר (עדיין מעגליות) עד לקבלת הברק הרצוי. 

ווקס מומלץ לרכב

סדרת Q11 מבית הדר רוזן מציעה מגוון תכשירי ווקס איכותיים. להלן פירוט:
  • ווקס ננו קרמי לרכב: משחת ווקס חדשני עמידה לאורך זמן, בטכנולוגיה חדשנית. מחדש ונותן ברק ייחודי לצבע ויוצר שכבת הגנה מפגעי מזג אוויר. מתאים לכל סוגי הצבע ומסתיר שריטות. ווקס זה מכיל ננו קווארץ שמבטיח עמידות לזמן ארוך במיוחד, יוצר שכבה שקופה להגנה מפגעי מזג אוויר וקרינת השמש, מבטיח ברק לצבע ומקטין סיכוי לשריטות.
  • ווקס קרנאובה טבעי לרכב: שעווה טבעית המיוצרת מעליו של עץ דקל ייחודי הגדל בחלק הצפון מזרחי של ברזיל. שעווה זו ידועה כ"מלכת השעוות". ייחודה הוא בטמפרטורת התכה גבוהה שמאפשרת עמידות גבוהה במיוחד לקרינת השמש (UV) ולפגעי מים. בנוסף, שעווה זו מייצרת שכבת הגנה וגימור בעל ברק עמיד למשטח ולצבע.
  • ווקס קרנאובה בצבע תואם לרכב: ווקס טבעי בצבע תואם לרכב. הווקס יוצר שכבת הגנה יוצאת דופן העמידה לטווח ארוך. הוא מעניק לצבע זוהר וברק, מחליק וממלא שריטות קלות בצבע תואם. ניתן לשימוש בכל סוגי הצבע כולל צבע מטאלי
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: