איך מנקים לבד את הרכב

עבור לא מעט אנשים, ניקוי עצמי של הרכב נחשבת כמטלה קשה, מעייפת וארוכה. הרוב מעדיפים להיכנס למכון שטיפה ולשלם עבור השירות. האמת היא שלנקות את הרכב לבד זה בכלל לא קשה אם יודעים איך ומה צריך לנקות ומשתמשים במוצרים הנכונים והיעילים. לבסוף תוכלו ליהנות מרכב נקי יותר ושמור יותר. אלא אם אתם משתמשים בשירות דיטיילינג מקצועי (רובינו לא עושים זאת באופן תדיר, אולי לפני מכירת הרכב), הניקיון הפנימי של הרכב מסתכם בשטיפת השטיחים, שאיבה מהירה של רצפת הרכב וספריי על הדשבורד. אז אם אתם גם רוצים לשמור על הרכב שלכם, למדו לנקות אותו לבד ועל הדרך גם תחסכו לא מעט כסף. אגב, גם אם אתם מעדיפים את שירות הניקיון של מכוני השטיפה, אפשר להחזיק חומרי ניקוי לרכב על מנת לשמר את הניקיון בין השטיפות. הרי לא על כל לכלוך קטן אתם תגיעו לשם.

אילו חלקים צריך לנקות ברכב ובאיזו תדירות

תדירות הניקוי של הרכב, בחוץ ובפנים הוא קודם כל פועל יוצא של השימוש ברכב. אם הרכב חשוף להרבה לכלוך, אבק, בוץ וכדומה ביום יום אז יהיה צורך לנקות אותו בתדירות גבוהה. הלכלוך בחלקים הצבועים של הרכב יכולים לגרום לפגיעה בצבע, שריטות ודהייה של גוון הצבע. לכן מומלץ להסיר ולנקות. לשלשת ציפורים והפרשות עצים, כגון שרף, יש לנקות מיד. אם תחכו, תהיה פגיעה ודאית בצבע הרכב.
מעבר לכך זה גם תלוי בכם, ישנם אנשים שלא סובלים אפילו כתם קטן וינקו את הרכב באופן תדיר. באופן כללי, אם תשמרו על רכבכם נקי, תנקו מיד כתמים קטנים (לא חייבים שטיפה מלאה), גם תשמרו על ערך הרכב, הוא יהיה נקי לאורך זמן רב יותר וכשכבר תגשו לניקוי מלא של הרכב, העבודה תהיה קלה ומהירה בהרבה. 
החלקים שצריך לנקות הם כל החלקים החיצוניים, כולל גוף הרכב, שמשות, חלונות, פלסטיקה חיצונית, ופנימית, ובפנים הרכב - שטיחים, ריפודים, משטחים שונים, פתחי אוורור, שמשות וחלונות. 

האם אפשר לבצע ניקיון יסודי לבד

בהחלט אפשר לבצע ניקיון יסודי לבד, רק צריך את הכלים ואת החומרים הנכונים וזמן.
זכרו - אם תשמרו ותקפידו לנקות מיד לכלוך וכתמים, נדיר שתצטרכו לבצע ניקיון יסודי אלא רק תחזוקה שוטפת. 

איך מנקים את הרכב מבחוץ

לפני שמנקים את הרכב מבחוץ, מומלץ לחנות את הרכב באזור מוצל ולא בשמש ישירה. אם הרכב עדיין חם, תנו לו להתקרר בצל לפני שאתם מתחילים לנקות. ניקוי על חלקים חמים יגרום למים ולסבון להתאדות מהר מאוד ואז ישארו סימנים.
הכינו את החומרים והכלים הנחוצים לניקוי החיצוני: שני דליים, סבון לשטיפת רכב, ג'ילדה איכותית, חומר ניקוי צמיגים, וואקס (לא חובה - רק במידה ואתם רוצים). מלאו את שני הדליים במים - אחד עם חומר ניקוי לרכב והשני רק עם מים. שטפו עם מים בלבד את הלכלוך הגס. אם יש לכם מכשיר שטיפה בלחץ ביתי או אפשרות לצינור תוכלו לעשות בהם שימוש, אך הדבר מאוד לא חסכוני במים. כמו כן, יש להיזהר שלא להשתמש בלחץ גבוה מדי של מים ולא להיות קרובים מדי לרכב. בכל מקרה, יש להתחיל את השטיפה מגג הרכב ולהתקדם כלפי מטה. 
השתמשו בג'לדה וטבלו אותה במי הסבון של הדלי הראשון, והתחילו לנקות את פני הרכב מלמעלה עד למטה. עדיף לנקות בחלקים קטנים יחסית ולשטוף במים כדי שהסבון לא יתייבש וישאיר סימנים. את הניקוי מבצעים בתנועות ישרות ולא מעגליות. תנועות מעגליות עשויות להשאיר סימנים מעוגלים על פני צבע הרכב. שטפו את הג'ילדה לעיתים תכופות בדלי השני (בו רק מים) כדי לשמור עליה נקיה ולהסיר ממנה שאריות שנאספו בניקיון לפני שעוברים לנקות חלק נוסף. תוך כדי ניקוי, חלק חלק, שטפו שוב שוב את הרכב במים כדי לשמור אותו רטוב, אל תתנו לא להתייבש באוויר. השתמשו בג'ילדה איכותית לייבוש פני הרכב לקבלת תוצאה טובה וללא סימני טיפות. את הגלגלים והצמיגים מנקים בנפרד, עם גי'לדה נפרדת ועם חומרים יעודיים. אפשר להיעזר במברשת שיניים ישנה לניקוי אזורים קשים לגישה. לשטוף במים בנדיבות עם סיום הניקוי. 

איך מנקים את פנים הרכב

הכינו את הכלים והמוצרים הנחוצים, שואב אבק, שקית אשפה, חומר ניקוי שמשות, חומר ניקוי ריפודים, קיסמי אוזניים, מגבות נייר וג'ילדה איכותית. התחילו עם הסרת השטיחים. נערו אותם הרחק מהרכב להסרת לכלוך גס. הניחו אותם על הרצפה ושאבו אותם ביסודיות במידה ומדובר בשטיחי בד. אם מדובר בשטיחי גומי, שטפו אותם ביסודיות והניחו אותם לייבוש בצל. 
עברו על רצפת הרכב, ריפודים, מתקני כוסות וכדומה ואספו לכלוך גס וכל חפץ לא מחובר. בצעו שאיבה של פנים הרכב. 
נקו את כל המשטחים, הדשבורד, הגה, פלסטיקה בעזרת חומר יעודי וג'ילדה איכותית. 
עבור כתמים על גבי הריפודים, השתמשו בחומר מיוחד לניקוי ריפודים, בהתאם להוראות השימוש. 
נקו את השמשות בעזרת ג'ילדה וחומר ניקוי חלונות.
לחלופין ניתן להשתמש במטליות מיוחדות לניקוי רכב שיעשו לכם עבודה קלה, מהירה ונקיה. 
עם סיום הניקוי הפנימי, ניתן לבצע שאיבה נוספת של הרכב ולהחזיר את השטיחים שבינתיים התייבשו. 

מוצרים מומלצים לניקוי פנים הרכב

לעבודת ניקוי קלה ומקצועית, מומלץ להשתמש במוצרים מסדרת Q11:
חומרים לשימוש חד פעמי - תמיד אתכם גם בדרך על כל לכלוך שלא יבוא:
  • מארז מטליות Q11 לניקוי חלונות ומראות הרכב. ניקוי איכותי של לכלוך והבטחת רמת שקיפות וראיה מושלמת יחד עם מתן ריח נעים.
  • מארז מטליות Q11 לניקוי פנים הרכב. ניקוי משטחי פלסטיק פנימיים ושמירתם לאורך זמן. הגנה מפני נזקי קרינת UV. מניעת הצטברות אבק ומתן ריח נעים. קיים בריחות לימון, וניל, תפוח ו"רכב חדש".
תרסיסים לניקוי יסודי: 
  • חומר לניקוי ריפודים וכיסויי מושבים Q11. נוסחה ייחודית של חומר ניקוי רב תכליתי ורב עוצמה להסרת לכלוך וכתמים מסוגים שונים. מושלם לניקוי ריפודים, כיסויים ושטיחים. חודר אל תוך הבד, סופח את הלכלוך, מאפשר ניקוי במהירות ובקלות. מבטל ריחות לא נעימים ויוצר שכבת הגנה המונעת לכלוך.
  • חומר לניקוי ושימור עור Q11. מושלם לניקוי ושימור ריפודי עור ברכב וכן משטחי עור אחרים, הגה, דשבורד. נוסחה ייחודית המכילה שעווה (WAX) טבעית וחומרים פעילים שהופכים את העור לרך יותר, מחזק את צבעו ומחזיר לעור את ריחו הטבעי והייחודי. מכסה את המשטח בשכבת הגנה דוחה לכלוך.
  • תכשיר לניקוי ושמירת פנים הרכב Q11. מנקה ושומר על משטח לוח מחוונים (דשבורד) ומשטחי פלסטיק פנימיים אחרים. מחדש את המראה המקורי של המשטח ומצפה אותו בשכבה אנטיסטטית שמגנה עליו מפני לכלוך ושומרת על הנקיון לאורך זמן. מותיר ריח נעים ומרענן. מגיע בריח לימון וריח ווניל.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: