ניקוי ריפודי עור ברכב

ריפודי עור ברכב מאז ומתמיד נחשבו ליוקרתיים יותר ולסמל סטטוס. לרוב הם מתקשרים לרכבי יוקרה, אך בהחלט ניתן לשדרג כל רכב ולהוסיף כיסויי מושבים מעור או מבד דמוי עור, ולקבל את התחושה בפנים הרכב. 
אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון הוא שריפודי עור או דמוי עור, דורשים טיפול מדי תקופה. זהו טיפול השונה מניקוי מושבי בד, ועל כך נעמוד במאמר זה.

למה ניקוי עור שונה מניקוי בד רגיל

את ההבדל בניקוי בין שני הסוגים, אפשר גם לראות בחיים שלנו לדוגמה בבגדים – אנחנו לא נכניס מעיל עור למכונת כביסה, כפי שאנחנו עושים עם שאר הבגדים שלנו. מדוע? ההרכב של עור ובד הוא שונה לגמרי בעיקר כאשר מדובר בספיגת נוזלים, תגובה לחומרים שונים ועוד. כמו כן, השחיקה שלהם היא שונה ונראית אחרת.
בנוסף, ככל שצבע העור רחוק מצבעו המקורי הטבעי, כך יכול להיגרם לו נזק מניקוי לא נכון. כלומר, ריפוד עור בצבעים בהירים יותר בטוח לניקוי מאשר ריפוד עור בצבעים כהים.
לכן לבד ולעור ישנם חומרי ניקוי שונים ייעודיים עבור כל אחד מהם. כמו כן, ניקוי עור נעשה באופן ידני על מנת לא לפגוע במרקם העור.

איך מנקים ריפודי עור

כפי שציינו קודם, הניקוי בפועל של ריפודי העור נעשה באופן ידני, עם חומרים ייעודיים לכך, בגלל האופי שלו.
כדי לנקות את ריפוד העור בעצמכם, ובקלות, מומלץ להשתמש בתכשיר יעודי כגון תכשיר לניקוי עור של חברת Q11. תכשיר זה נועד לניקוי מוצרי עור, החל מריפודי עור במושבי הרכב או הספות בבית, הגה, דשבורד, תיקים, נעליים מעילים, ועוד. הנוסחה הייחודית של התכשיר מכילה שעווה טבעית וחומרים פעילים נוספים שמרככים את הריפוד ומחזירים לריפוד את צבעו ואף את ריחו המיוחד של העור. לאחר הטיפול, ריפוד העור יהיה גם מוגן בשכבה הדוחה לכלוך.
בנוסף לתכשיר הניקוי, צריך גם מטלית בד או מיקרופייבר.

הוראות היישום של החומר הם פשוטות מאוד:
  • מתיזים את החומר על גבי ריפוד העור
  • ממתינים כדקה
  • מנגבים היטב עם מטלית הבד או המיקרופייבר

מה החשיבות של ניקוי ריפודי העור ברכב

מכיוון שהעור כחומר טבעי הוא בעל מרקם ייחודי ורגיש באופן יחסי, הטיפול והניקוי שלו הם חשובים על מנת שתוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן. 
הזנחה של העור, תביא בסופו של דבר להיווצרות סדקים והיחלשות החומר, מה גם שאלו משפיעים ישירות על המראה של העור שאמור לתת תחושה של יוקרה.
לא תרצו להשקיע בריפודי עור ואז לאחר תקופה בה לא ניקיתם ולא טיפלתם, לגלות את הנזקים שנוצרו. ישנם נזקים שניתנים לתיקון (תלוי גם בתזמון של הטיפול בהם) וישנם נזקים שהם חמורים מאוד ולא ניתן לתקנם.
בפעולה פשוטה מאוד, עם מוצרי Q11, תוכלו בקלות לנקות את ריפודי העור ולטפח אותם, ובכך לשמור עליהם לאורך זמן.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: