שמירה על הפלסטיקה ברכב

בין אם נרצה או לא נרצה, הפלסטיק כחומר, נמצא בכל מקום וגם משולב בהרבה רכיבים ברכבים שלנו. חלקם לא תמיד נראים לעין וחלקם גלויים לעין ונמצאים מחוץ ובפנים הרכב שלנו. הפלסטיק הוא תוצר של תעשיית הנפט והוא חומר בעל תכונות טובות, חוזק, משקל וגמישות, כך שהוא משמש לחלקים רבים ברכבים שלנו: פגושים, חלקי פלסטיק שונים לעיטור, מחזיקי כוסות, כונסי אוויר, חלקי דאשבורד שונים, ידיות, פסי מגן בתחתית הדלתות, כפתורים, פנלי דלתות פנימיים ועוד חלקים רבים.
למעשה כיום כ-50% מהחלקים של הרכבים עשויים מפלסטיק כאשר משקלם מהווה רק כ-10% מהמשקל הממוצע של רכב. חלקי הפלסטיק של ימינו השתפרו מאוד ונראים טוב יותר, וניתן לראות פלסטיק בגימורים שונים כמו לדוגמה פלסטיק המדמה עור. כמובן שנרצה שחלקים אלו ימשיכו להראות מצויין גם אחרי שנים של שימוש.
בעיות אפשריות של פלסטיק הן הנטיה לדהות, להיסדק, ולהתייבש עם הזמן בעקבות חשיפה מוגברת לתנאים קשים כגון חום, שמש ישירה, לחות, לכלוך, חומרים כימיים ועוד. אלו יהפכו במהרה לעוגמת נפש ויגרמו לרכב שלכם להראות מיושן ולא מתוחזק. למזלכם, ניתן לשמור על הפלסטיקה של הרכב כך שהיא תישאר "חדשה" ומטופחת להרבה יותר זמן. רוצים לדעת איך? המשיכו לקרוא.

הגנה עם הפלסטיקה של הרכב

הפלסטיקה החיצונית של הרכב היא זו שסובלת הכי הרבה מחשיפה לפגעי מזג אוויר כגון גשם או שמש חזקה, לכלוך שמקורו בכביש, הפרשות בעלי חיים, חומרים המופרשים מצמחיה בעת חניה ועוד מפגעים שונים שיכולים להשפיע לרעה על אריכות הימים של הפלסטיקה והמראה שלה.
שמש והקרניים האולטרה-סגוליות שהיא מקרינה יכולים לגרום לפלסטיקה לדהות, להתייבש ולהיסדק עם הזמן, דבר שבולט הרבה יותר עם פלסטיקה בגוון כהה. בזמן חניית הרכב לאורך כל השנה, הן בחורף והן בקיץ, מומלץ לכסות את הרכב בעזרת כיסוי רכב איכותי. כיסויי הרכב ישמור על רכבכם, לא ישרוט את הצבע ויספק הגנה מפני פגעי מזג האוויר. לדוגמה, כיסויי רכב ארבע עונות של הדר רוזן יגן על רכבכם מפני נזקים העלולים להיגרם משמש ישירה, גשם, לשלשת ציפורים ועוד. הכיסוי קל לפריסה, קשירה וקיפול, ומגן על הרכב לאורך כל ימות השנה. מומלץ לנקות את חלקי הפלסטיק החיצוניים של הרכב באופן סדיר למניעת חדירת לכלוך. ניתן ליישם גם חומר אטימה או ווקס לפלסטיק כך שחלקים אלו יהיו מוגנים יותר. 
על מנת להגן על הפלסטיקה הפנימית של הרכב מומלץ להשתמש במגני שמש לשמשה הקדמית ובמגני שמש לחלונות המושבים האחוריים כדי למנוע חשיפה יתרה לשמש (במידה ואינכם מעוניינים בכיסוי רכב שלם), במיוחד בקיץ הישראלי. ככל שתמנעו מהשמש לחדור לתוך הרכב - כך הפלסטיק יהיה מוגן יותר, וגם לכם יהיה נעים יותר להיכנס לרכב ביום קיץ רותח.

ניקוי וטיפול בפלסטיקה של הרכב

על מנת לנקות את הפלסטיקה של הרכב חשוב קודם להעדיף להשתמש במטלית מיקרופייבר על מנת לא לגרום לשריטות בפלסטיקה. אפשר להשתמש בחומרי ניקוי המיועדים לניקוי פלסטיקה של הרכב. קיימים חומרים מאיכויות שונות, וכדאי לבחור בכאלה איכותיים שמקנים גם הגנה לאורך זמן מפני קרני UV.
כדאי להימנע מניקוי פנים הרכב בעזרת לחץ אוויר כפי שנהוג בהרבה מקומות כפתרון זריז להעפת האבק מהרכב. לחץ אוויר ביחד עם אבק קיים על הפלסטיקה עשויי לגרום לשריטות מיקרוסקופיות בפלסטיקה, דבר שיגרום להתיישנות החומר בצורה מהירה יותר בעתיד, בלי שתשימו לב לכך. 

מוצרים מומלצים להגנה ושמירה על הפלסטיקה של הרכב

מוצר מומלץ הוא מטליות לניקוי פנים הרכב Q11 לניקוי משטחי פלסטיק פנימיים ושמירתם לאורך זמן. המוצר נמכר במארז של 5 מטליות המקנות גם הגנה מפני נזקי קרינת UV, מונעות הצטברות אבק ומשאירות ריח נעים ונקי (4 ריחות לבחירה: לימון, וניל, תפוח ורכב חדש).
המטליות הן דרך קלה ומהירה לניקוי וטיפול בכל הפלסטיקה ברכב והאריזה הקטנה מאפשרת להשאיר אותה ברכב לכל מקרה של צורך בדרך. 
מוצר נוסף מומלץ הוא תכשיר לניקוי ושמירת פנים הרכב מסדרת Q11: התכשיר מגיע בבקבוק עם שפריצר ליישום נוח של החומר. החומר מנקה ושומר על משטח לוח המכוונים (דשבורד) ומשטחי פלסטיק פנימיים אחרים עליהם תרצו לשמור. התכשיר מחדש את המראה המקורי של הפלסטיקה ומצפה אותו בשכבה אנטי סטטית שמגנה עליו מפני לכלוך והצטברות אבק, וכן שומר על הנקיון לאורך זמן ומשאיר ריח נעים ונקי (2 ריחות לבחירה: לימון או ווניל).
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: