תחזוקה נכונה ושמירה על כיסויי המושבים ברכב

השקעתם, ובצדק, בהתקנת כיסויים איכותיים למושבי הרכב שלכם והם מגינים על הריפודים המקוריים. אבל מה קורה כאשר הכיסויים עצמם מוכתמים וצריכים ניקוי? איך שומרים עליהם שלא יתבלו מהר מדי?
הרכבים שלנו משמשים אותנו לא רק לנסיעה לעבודה, אלא גם להסעת הילדים, לחופשות, לקניות, לנסיעה עם חיות המחמד, להעברת רהיטים קטנים ופריטים שונים, ועוד תפקידים רבים כאשר כל אחד מהם עלול להכניס לכלוך לתוך הרכב ואף לפגוע בחלקים הפנימיים שלו כולל הכיסויים. במאמר זה נביא לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתחזק ולשמור על כיסויי המושבים ברכב בצורה אופטימלית.

איך לשמור על כיסויי המושבים של הרכב

בהנחה שרכשתם כיסויי מושבים איכותיים לרכב, הם יהיו עמידים ביותר, יחד עם זאת, גם הכיסוי העמיד ביותר עשוי לסבול אם לא תטפחו אותו ותשמרו עליו. להלן כמה טיפים לשמירה על הכיסויים שלכם:
  • מנעו מחפצים חדים להגיע למגע עם הכיסויים, כולל בגדים עם אבזמים או קישוטים חדים, טלפיים וציפורניים של בעלי חיים ועוד. במידה ואתם צריכים להסיע את חיית המחמד שלכם, העדיפו לבצע זאת עם ארגז נשיאה לבעלי חיים או לכל הפחות לכסות את הכיסויים בבד הגנה.
  • הימנעו מאכילה ושתיה בתוך הרכב אם אתם רוצים להימנע מכתמים על כיסויים. 
  • דאגו לאשפתון בתוך הרכב.
  • הימנעו מעישון בתוך הרכב, בדל בוער או אפר חם יפגע בכיסויים.
  • דאגו לנעליים חלופיות ברכב: הלכתם לים?, התלכלתם בבוץ בחורף? זוג נעליים חלופיות ימנעו העברת הלכלוך לתוך קבינת הרכב.
  • אם אתם חייבים לשאת חומרים שונים שיכולים לגרום לכתמים, כגון נוזלים, שמנים, צבע ועוד, העדיפו לאחסן אותם בתא המטען ולא בתוך הקבינה. כדאי להשתמש באירגונית לתא המטען למניעת התפזרות החפצים.

ניקוי כיסויי המושבים ברכב - עשה זאת בעצמך

כמו עם כל מטלה אחרת, תמיד חשוב לבצע הכנות נכונות לפני שמתחילים לנקות את כיסויי המושבים. במקרה זה, כדאי להשתמש בשואב אבק להסרת לכלוך גס ואבק מהכיסויים. עברו על הכיסויים עם פיית מברשת המיועדת לשאיבת בדים ועברו על הכיסויים בעדינות, אין צורך ללחוץ. ניתן לחבוט מעט ביד על הכיסויים תוך כדי השאיבה כדי לסייע בניתוק האבק מהבד. אם קיים לכלוך שהתייבש כמו שאריות אוכל וכדומה, מומלץ לרכך אותו בעזרת מטלית לחה ממים חמים ולהסיר אותו.
כפי שאתם יודעים, בעלי מקצוע בתחום, מנקים בעזרת חומרים מקצועיים וגם אתם צריכים לבחור בחומרים המיועדים לניקוי הכיסויים של הרכב כמו חומרי הניקוי של הדר רוזן. הדר רוזן מציעה חומרי ניקוי מקצועיים עבור כיסויים מבד וחומר עבור כיסויים מעור: 
  • חומר לניקוי ריפודים וכיסויי מושבים מבד: Q11 בעל נוסחה ייחודית של חומר ניקוי רב תכליתי ורב עוצמה להסרת לכלוך וכתמים מסוגים שונים מכיסויי הרכב. החומר חודר אל תוך הבד, סופח את הלכלוך ומאפשר ניקוי במהירות ובקלות. בנוסף החומר מבטל ריחות לא נעימים ויוצר שכבת הגנה המונעת לכלוך עתידי.
  • חומר לניקוי ושימור עור: Q11 מושלם לניקוי ושימור ריפודי עור ברכב וכן משטחי עור אחרים כגון הגה ודשבורד. החומר בעל נוסחה מיוחדת המכילה שעווה טבעית וחומרים פעילים שמרככים העור, מחזקים את צבעו ומחזירים לעור את ריחו הטבעי והייחודי. בנוסף, החומר מקנה  לעור שכבת הגנה שדוחה לכלוך עתידי.
השתמשו במוצרים אלו בהתאם להוראות היישום הרשומות על גבי האריזה.
אם הכיסויים מאוד מלוכלכים יתכן כי כבר עדיף יהיה לפרק אותם (אם ניתן לבצע זאת בקלות, ואם אינכם בטוחים, פנו למומחה)  ולכבס אותם אם הדבר אפשרי. מומלץ לכבס ביד במים קרים אך בחלק מהמקרים אפשר גם לכבס במכונת כביסה. במקרה זה, בחרו בתכנית כביסה לבדים עדינים, ללא מרכך וללא סחיטה. יש לתת לכיסויים להתייבש באוויר ללא שמש ישירה ולאחר מכן להרכיב אותם בחזרה על המושבים. 

ניקויי כיסויי המושבים ברכב  - אצל מומחים

במקרים בהם לא ניתן לכבס בעצמכם או שאתם פשוט מעדיפים לא להתעסק עם זה לבד, ניתן לפנות לחברות המתמחות בניקוי פנים רכבים כולל כיסויים. חברות אלה יבצעו את הניקוי עבורכם על הצד הטוב ביותר, בלי להזיק לכיסויים ואתם תקבלו תוצאה משביעת רצון. ברוב המקרים אבל אפשר להסתדר לבד בעזרת החומרים שפרטנו לעיל. 

כיסויי מושבים מומלצים שמאריכים חיים

כיסויי המושבים של חברת הדר רוזן מיוצרים בישראל מהחומרים האיכותיים ביותר תוך הקפדה על תהליכי ייצור מעולים דבר שמבטיח כי תקבלו מוצר מצויין שיספק לכם הנאה לאורך זמן רב ביותר.  איכות הבדים, החוזק שלהם והרכב הבד של הכיסויים למושבי הרכב של הדר רוזן הם הערובה לכיסויים שקל לנקות ושנראים אפילו טוב יותר מהריפודים המקוריים. קיימים כיסויי מושבים סטנדרטיים שמתאימים לרוב סוגי הרכבים וניתן גם להזמין כיסויים בתאמה אישית.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: