טיפים לניקוי מראות וחלונות הרכב

עם האבק הרב בישראל, השרב בקיץ, הגשם המלוכלך של תחילת החורף, לחות גבוהה ועוד תופעות שונות, המראות והחלונות ברכב מצריכים ניקוי באופן תדיר. על פניו מדובר במלאכה פשוטה וקלה, אך אפשר לעשות זאת גם טוב יותר וגם בלי לפגוע במראות ובחלונות. המשיכו לקרוא וגלו כמה טיפים לניקוי מראות וחלונות הרכב.

למה כדאי לנקות מראות וחלונות ברכב?

הסיבה העיקרית והחשובה ביותר לצורך בניקוי, היא שהחלונות והמראות ברכב מאפשרות לנו לראות סביב הרכב בעת הנסיעה. כל הפרעה בשדה הראייה עשוי לסכן אותנו וגם את הסובבים אותנו, והנה שתי דוגמאות:
  • חלון מלוכלך שמסתיר הולך רגל עשויי לעלות בחיי אדם או בפציעה קשה
  • מראה מטושטשת יכולה להפריע לנו לראות רכב המגיע מהצד בזמן שאנו עוברים מסלול
כנהגים, עלינו מוטלת האחריות לווידוא שהרכב תמיד יהיה במצב אופטימלי ובטיחותי לנסיעה, וזה כולל גם את המראות והשמשות של הרכב.
מעבר לנושא הבטיחות החשוב ביותר, ישנו גם העניין האסתטי. הרבה יותר נעים לנו, כאשר אנחנו בתוך הרכב, להיות מוקפים בחלונות צלולים ונקיים מאשר במעטפת של אבק או לכלוך. 

איך מנקים נכון את המראות והחלונות של הרכב?

ניקוי המראות והחלונות צריך להיות יסודי ולהשאיר אותם נקיים, שקופים, ללא שומנים כך שאפשר יהיה לראות דרכם ללא כל הפרעה. חשוב להשתמש בחומרים הנכונים, הן מבחינת חומר הניקוי והן מבחינת המטלית בה משתמשים. חלק מהמוצרים עלולים להיות מתוצרת נחותה ואז הם יכולים גם לגרום לשריטות עדינות בזכוכית של המראות והחלונות שעם הזמן יראו יותר ויותר ואף יהוו הפרעה בעצמם. מומלץ להשתמש בחומר ייעודי לניקוי שמשות (בחרו במוצר איכותי) יחד עם מטלית איכותית המיועדת לניקוי שמשות, כמו ג'ילדה (גם כאן חשוב לבחור בג'ילדה איכותית, כזאת שגם תעשה לכם עבודה קלה וגם לא תגרום לנזק לחלונות ולמראות). לעיתים קורה גם שהחלונות מתלכלכים בדרך, תוך כדי נסיעה, למשל מפירות קטנים הנופלים מעצי הפיקוס, או חרקים שנמעכים על השמשה. במקרה כזה, ניתן להחזיק ברכב מטליות לניקוי שמשות שכבר קיים עליהן החומר הייעודי. זהו פתרון קל וזריז שיפתור לכם את הבעיה במקום.  

מוצרים מומלצים לניקוי מראות וחלונות של הרכב

להלן שני מוצרים מצוינים לדוגמה שכדאי שיהיה לכם תמיד ברכב:
  • מארז מטליות לניקוי חלונות ומראות הרכב: מדובר במוצר שפותח במיוחד לשמשות, חלונות ומראות הרכב ומשווק על ידי חברת הדר רוזן בישראל. מארז מטליות לניקוי חלונות ומראות הרכב הכולל 20 יחידות (מטליות המכילות את חומר הניקוי ומוכנות לשימוש באריזה אטומה) לניקוי איכותי של לכלוך והבטחת רמת שקיפות וראיה מושלמת. החומר מספק גם ריח נעים ברכב.
  • ג'ילדה לרכב 3D - כפי שצוין קודם, מטליות לא איכותיות עשויות לגרום לשריטות במראות ובחלונות. לכן, מומלץ לרכוש ג'ילדה איכותית שהיא הפטנט המושלם לניגוב וניקוי חלונות, שמשות ומראות של הרכב (וגם לשאר הרכב כמובן). הג'ילדה עשויה חומר חדשני שמבטיח ניגוב ללא חיכוך בכל כיוון וללא מאמץ. הג'ילדה מתרככת ומוכנה לפעולה מיידית במגע עם מים ומנקה גם לכלוך וחול ללא שריטות. הג'ילדה מוצעת בשני גדלים: ג'ילדה גדולה: 43X64 ס"מ וג'ילדה קטנה: 32X34 ס"מ.

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: