ניקוי כיסויי מושבים ברכב

אנחנו מבלים שעות רבות כל יום ברכב שלנו, בפקקים, בהסעות ילדים לבית הספר או לגן, בטיולים, בנסיעה לים, בקניות ועוד מיני פעילויות הדורשות שימוש ברכב כדי להגיע מנקודה לנקודה. בזמן הנסיעות, אנו אוכלים בתוך הרכב, מחטיפים עד לפיתות נוזלות, פיצות ועוד, שותים קפה או שתיה קרה, חוזרים מהים עם רגליים מלאות בחול ובגדים רטובים. בחורף אנחנו גוררים לתוך הרכב מים מהכביש, בוץ ולכלוכים שונים והילדים גם תורמים את חלקם בלכלוך סביבת פנים הרכב וכיסויי המושבים מאוכל ושתיה שנשפכים על המושבים, ועד לציורים "נפלאים" על המושבים ושאר תוספות מעניינות…
כך או כך, במהרה מתעורר הצורך בפתרון זמין עם חומר לניקוי כיסויי המושבים ברכב, והשאלה העולה היא איך לבצע זאת נכון, ביעילות ובקלות, עם תוצאה מקצועית ובלי מאמץ גדול מדי. כמובן שניתן לקחת את הרכב בכל פעם לשטיפה מקצועית פנימית, אבל אם הרכב מתלכלך בתדירות גבוהה, הדבר יכול לעלות הרבה מאוד כסף בהסתכלות לאורך זמן, ולכן כדאי לשקול אפשרויות נוספות.
מעניין? המשיכו לקרוא.

האם ניתן לכבס כל כיסוי מושבים ברכב?

התשובה לשאלה זו  קשורה במספר דברים:
  • האם ניתן לפרק את הכיסויים בקלות ולהחזיר אותם בקלות? חלק מהכיסויים למושבים ברכב דורשים ידע וניסיון על מנת להרכיב אותם נכון והדבר אמור להתבצע פעם אחת ללא אפשרות של פירוק בכל פעם שהם מתלכלכים. לעומת זאת, אם מדובר בגופיות למושבים, אז מאוד קל להסיר אותן, ולהחזירן למקום לאחר הכביסה.
  • אם כן ניתן לכבס את הכיסויים, עדיף לכבס ביד במים קרים או במכונה בתכנית לבדים עדינים, עם אבקת כביסה עדינה וללא מרכך. אין להשתמש בתכנית הסחיטה של המכונה כאשר מכבסים את הכיסויים. 
  • אם מדובר בכיסויים מעור, אין לכבס אותם בשום אופן.

האם אפשר לנקות לבד כיסויי מושבים ברכב ללא הסרה

בהחלט כן! כיום קיימים מוצרים מצויינים לניקוי הכיסויים או הריפודים של המושבים ברכב ללא כל צורך בהסרה. על מנת להשיג תוצאה טובה ומקצועית ולא להזיק לבד או העור של הכיסויים, חשוב לבחור במוצרים איכותיים המיועדים לניקוי כיסויים וריפודים, וגם כאן ישנה חלוקה לפי סוגים - תכשיר לניקוי כיסויים מבד או תכשיר לניקוי כיסויים מעור. חומרים אחרים עשויים להזיק ולפגום בכיסויים שלכם או שלא לבצע עבודה טובה בכלל. 

אילו הכנות צריך לעשות לפני ניקוי כיסויי המושבים

לפני שמשתמשים בחומר ניקוי על גבי הכיסויים ברכב, יש לבצע שאיבה של לכלוך ואבק מהכיסויים. אם קיים לכלוך גס שהתקשה, אפשר לרכך אותו בעזרת מטלית רטובה במעט מים חמים ולהסיר את הלכלוך הגס בעדינות (שפשוף וקרצוף חזקים יכולים גם להזיק לבד). לאחר שהכיסויים חופשיים מכל לכלוך מיותר ומאבק, ניתן לגשת לניקוי המושבים בעזרת חומר מקצועי לניקוי ריפודים וכיסויים למושבים.

מוצרים מומלצים לניקוי כיסויי המושבים ברכב

  • עבור כיסויים מבד: חומר לניקוי ריפודים וכיסויי מושבים - מוצר זה של Q11 משווק על ידי חברת הדר רוזן בישראל, והוא בעל נוסחה ייחודית של חומר ניקוי רב תכליתי ורב עוצמה להסרת לכלוך וכתמים מסוגים שונים. החומר מושלם לניקוי ריפודים, כיסויים ואפילו שטיחים בבית. בזכות הנוסחה המיוחדת שלו, החומר חודר אל תוך הבד, סופח את הלכלוך ומאפשר ניקוי במהירות ובקלות. בנוסף החומר מבטל ריחות לא נעימים ויוצר שכבת הגנה המונעת לכלוך עתידי.
  • עבור כיסויים מעור: חומר לניקוי ושימור עור - חומר נוסף של Q11 המשווק בישראל על יד חברת הדר רוזן. מושלם לניקוי ושימור ריפודי עור ברכב וכן משטחי עור אחרים כגון הגה, דשבורד, תיקים ובגדים העשויים מעור. בעל נוסחה מיוחדת המכילה שעווה (WAX) טבעית וחומרים פעילים שהופכים את העור לרך יותר, את צבעו לחזק יותר ומחזירים לעור את ריחו הטבעי והייחודי. בנוסף, החומר מכסה את המשטח העור בשכבת הגנה שדוחה לכלוך עתידי.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: