כיצד לשמור על ניקיון פנים הרכב בחורף

עונת החורף מביאה איתה דשמים רבים הכל כך נחוצים לנו בישראל, אך יחד איתם, גם מעמידה בפנינו אתגרים רבים כאשר אנו מעוניינים לשמור על פנים הרכב שלנו ורצפת הרכב במיוחד נקיים ממים, בוץ וכדומה. לשמחתנו קיימים פתרונות טובים על מנת לסייע לנו במשימה זו, ועל כך במאמר זה.

שטיחים לרכב  קלים לניקוי

עיקר הלכלוך בעונת החורף יגיע לתוך הרכב שלנו ממקורות חיצוניים כגון מי גשם היוצרים שלוליות בהן אנו דורכים, בוץ ועוד. במידה ואין לכם שטיחים ברכב, או שישנם שטיחים קטנים המכסים רק חלק מרצפת הרכב, המים והבוץ ישאירו את חותמם כאשר יבואו במגע עם הרצפה. לנקות את רצפת הרכב המקורית המכוסה לרוב במעין שטיח, זה סיפור לא פשוט.
הפתרון הקל והפשוט ביותר מגיע בדמות של שטיחים איכותיים לרכב, העשויים PVC או גומי איכותי. שטיחים אלו הם עמידים ביותר, וישנם אף שטיחים שצורתם והמבנה שלהם מאפשרים לאגור רטיבות ובוץ ומבלי שאלו יצאו משטח השטיח (שטיח 3D תלת מימד לדוגמה). שטיחים אלה ניתנים להתאמה לכל סוג רכב בזכות פסים רבים המאפשרים חיתוך לפי הצורה הרצויה, כך שהם יכסו כמה שיותר משטח הרצפה. קל מאוד להתקין אותם ברכב, והם גם מונעים החלקת הנעליים בנהיגה. מלאכת הניקוי לא יכולה להיות יותר קלה - שולפים החוצה, שוטפים במים, מנערים, מייבשים ומחזירים פנימה. סוג נוסף של שטיחים, שייתן לכם את הכיסוי הטוב ביותר לפי דגם הרכב (דגמים נבחרים), הוא שטיחים תואמי מקור לרכב של הדר רוזן, ועל כך בהמשך.

שטיח חלופי או שטיח מדויק תואם מקור

שטיח חלופי הוא כזה המותאם בדיוק לרכב שלכם אך רק מונח על רצפת הרכב מעל הריפוד הקיים. שטיח מדויק תואם מקור יהיה בעל התאמה מתקדמת יותר לרכב שלכם מאחר ויעשה שימוש בנקודות עיגון מקוריות הקיימות ברכב ואין שום צורך בחיתוך או התאמה לצורת רצפת הרכב. מבחינה תפקודית ואיכותית אין באמת הבדל בין שטיחים תואמי מקור לשטיחים הרגילים, והבחירה בין השניים תלויה יותר במראה הסופי הרצוי ובאם קיימות נקודות עיגון לשטיחים ברכב שלכם.
שטיחי רכב תואמי מקור ניתן למצוא עבור דגמי הרכבים הפופולריים בישראל, כגון שטיחים מדויקים תואמי מקור לסיאט איביזה, שטיחים מדויקים תואמי מקור לסוזוקי ויטארה, שטיחים מדויקים תואמי מקור למיצובישי פג'ארו ועוד. את מגוון השטיחים המלא תוכלו לראות בקישור זה.

איך שומרים גם על תא המטען נקי בחורף 

גם תא המטען שלנו סובל בחורף, אנו מכניסים פנימה תיקים, מזוודות, שקיות וחפצים שונים שהם לעיתים רטובים או מלוכלכים. תא המטען ברכב בדרך מיוצר עם גימור של שטיח לבד שיהיה קשה ביותר לנקות, ולרוב הוא אינו ניתן לפירוק
 אם ברצונכם לשמור על תא מטען נקי בחורף, קיים פתרון פשוט וזמין של שטיח לתא מטען של חברת הדר רוזן. השטיח מיוצר מ- PVC איכותי שהוא קל מאוד לניקוי, עמיד נגד מים ובנוי בצורה שאוגרת את הלכלוך ואת הנוזלים למניעת פיזורם מחוצה לו. שטיח תא המטען ניתן להתאמה לכל תאי המטען בכל סוגי הרכבים בעזרת חיתוך קל ופשוט לפי פסי החיתוך המוטבעים בו.
בנוסף לשמירה על תא מטען נקי, שטיח תא מטען של הדר רוזן יסייע במניעת החלקה ותזוזה מעצבנת של חפצים בתוכו בזמן נסיעה (עשוי גם לגרום לנזקים בתא המטען) וישמור על רצפת תא המטען משחיקה (דבר שיכול להוריד אף מערך הרכב בעת מכירתו). אם אתם מעוניינים גם לשמור על תא המטען מסודר, תוכלו למצוא מוצרים נוספים כגון ארגוניות לרכב. 
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: