סט שטיחים מדויק תואם מקור לפי דגם הרכב

רבים לוקחים את עניין השטיחים לרכב כדבר מובן מאליו, אך לא כך הדבר. הידעתם שרוב הרכבים, ואפילו היוקרתיים ביותר, אינם מגיעים עם שטיחים לרכב? ואם כבר יש שטיחים, הם מאוד בסיסיים מבחינת החומר ומבחינת היעילות שלהם.

למה צריך שטיחים ברכב

הפריט הכל כך פשוט הזה, מגן על רצפת הרכב שלנו. אם תסתכלו על רצפת הרכב תראו כי יש שם בד העוטף את כולה. זהו סוג של בד לבד שנועד לתת מראה אסתטי יותר במקום גוף הרכב המתכתי. כיוון שמדובר בבד, חשבו על השחיקה שהוא אמור לעבור עם השנים, במיוחד כאשר מדובר ברכב משפחתי והרבה נסיעות כוללות את כל בני המשפחה יושבים ורגליהם על הרצפה. מעבר לשחיקה יש גם את עניין הלכלוך - פירורים שיכולים ליפול, בוץ ומים בחורף, חול מהים וכדומה. בסופו של דבר כל אלה מצטברים ללכלוך שעל מנת לנקות אותו נצטרך כל כמה ימים לעבור עם שואב אבק. במקום הטרחה הזו, אפשר בקלות להניח שטיחים לרכב, כך שבכל פעם שתרצו להוציא את הלכלוך שהצטבר החוצה - פשוט תוציאו את השטיח ותנערו אותו.
בשורה התחתונה - השטיח בא להגן על רצפת הרכב משחיקה ולכלוך. כאשר תרצו למכור את הרכב הלאה, רצפת הרכב תיראה טוב ולא תהווה סיבה להורדה במחיר.
אגב, יצרני הרכבים שכן מוסיפים שטיח לרכב, לרוב מספקים חתיכת לבד נוספת שגם היא יכולה להישחק, ולא ממש נוח וקל לנקות אותה, או ששמים שטיחים המעוגנים לרצפה כך שלא ניתן לשלוף אותם ולנקות כמו שצריך.

האם כל שטיח מתאים לכל רכב

ברוב הרכבים, פנים הרכב יראה למי שאינו מהתחום אותו הדבר. אבל דעו שבהחלט ישנם הבדלים מבניים בין דגמי הרכבים ולכן השטיח צריך להיות מותאם כמה שיותר על מנת שישב טוב על הרצפה ולא יזוז בזמן הנסיעה. סיבה נוספת לצורך בהתאמה היא שאם השטיח לא מונח היטב, אז הלכלוך יכול להיכנס תחתיו, ואז זה הופך את השטיח למיותר.
על מנת לפתור את העניין, ישנם בשוק שני פתרונות עיקריים: שטיחים הניתנים להתאמה ושטיח תואם מקור לרכב מדויק ברמת יצרן.

שטיח מותאם לרכב

סוג זה של שטיחים יכולים להתאים למגוון גדול של דגמי רכבים, אך הם דורשים מעט עבודה. כלומר, השטיח מגיע שלם ועליו פסי חיתוך לאורך, לרוחב ולפעמים גם באלכסון או בכיוון אחר לפי צורת השטיח, ולפי פסים אלו ניתן לחתוך די בפשטות את השטיח לפי הצורה של הרצפה.
השטיחים עשויים בדרך כלל PVC ולפעמים יש עליהם תוספת לבד. השטיחים איכותיים מאוד ונותנים מענה להגנה על רצפת הרכב. ניתן להוציא אותם בקלות ולנער.

שטיח לרכב מדויק ברמת יצרן תואם למקור

בנוסף לשטיח הניתן להתאמה לרכב, קיימים בשוק גם שטיחים שכבר יוצרו כאשר הם תואמים בדיוק את צורת רצפת הרכב. מדובר על קולקציית שטיחים שיוצרה עבור הדגמים הפופולריים של הרכבים בארץ:
  • טויוטה פראדו
  • פולקסוואגן גולף 7
  • רנו קג'אר
  • מיצובישי פג'ארו
  • טויוטה קורולה
  • מאזדה 3
  • מאזדה CX-5
  • קיה ספורטאז'
  • סקודה אוקטביה
  • יונדאי טוסון
השטיחים עשויים PVC וצורתם מותאמת באופן מושלם. תוכלו אפילו למצוא לשונית קטנה בצד שמאל המגנה על איזור הנוחות לרגל שמאל ברכבים האוטומטיים. אגב, כדאי להישאר מעודכנים כי דגמים חדשים יוצאים מדי פעם, ולא תרצו לפספס לחצו ועברו אל עמוד הפייסבוק של הדר רוזן.
כאשר מסתכלים על מגוון השטיחים המדויקים תואמי המקור, אפשר להבין ולראות בבירור שכל תא נוסעים בכל דגם הוא אכן שונה.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: