ציפוי ננו לרכב

מי מאיתנו אינו מעוניין לשמור על מראה הרכב לאורך זמן או לחדש את הברק של צבעו כאילו יצא היום מהמפעל? אם פעם פוליש-ווקס או צביעה מחדש היוו האופציות היחידות, בשנים האחרונות הגיעו לשוק חומרים חדשים ומתקדמים בדמות ציפויי הננו לרכב. המשיכו לקרוא וקבלו סקירה  על כל מה שצריך לדעת על ציפוי ננו. 

מדוע בכלל לעשות ציפוי כלשהו לרכב

צבע הרכב, למרות התקדמות מתמדת בטכנולוגיית צביעה וחומרי צבע, מטבעו חשוף למפגעים כמו שמש, גשם, גשם חומצי, לכלוך מהכביש, אבק ועוד. עם הזמן וללא טיפול, שכבות הצבע מתחילות לדהות ואף להתקלף. מעבר לעניין האסתטי, כאשר צבע הרכב נפגם, גוף הרכב העשוי לרוב ממתכת יפגע גם הוא ויעבור תהליך חמצון מה שיצור חלודה. לכן למי שמעוניין לשמור על הרכב לאורך שנים ולשמר את ערכו למטרת מכירה בהמשך, אין ברירה אלא לטפל ולהגן על צבע הרכב בעזרת שטיפה וציפויים תקופתיים אשר אמורים לספק הגנה נוספת, ובכך להאריך את חיי הצבע, הברק והמראה היפה והמחודש של הרכב. 

מהו ציפוי ננו לרכב

ציפוי ננו עושה שימוש בחומר שנקשר לצבע הרכב באופן מתמיד או לתקופה ארוכה על מנת ליצור שכבת הגנה וברק לצבע הרכב. למעשה ציפוי ננו לרכב מורכב מחומרים פולימרים מאוד עמידים העשויים חלקיקים קטנטנים (לכן השם ננו) היוצרים שכבה/ציפוי נוסף ובלתי נראה לעין על גבי צבע הרכב, מעל שכבת הגמר השקופה של צבע הרכב. בזכות הגודל הקטן מאוד של החלקיקים של ציפוי הננו, הוא נקשר וסותם את נקבוביות הצבע ויוצרים שכבה הדוחה לחות ומים, המגנה מפני קרני UV, כמיקלים, חום גבוה ושריטות קלות.  הציפוי עצמו שקוף לחלוטין. הקשירה או ההיצמדות של ציפוי הננו כל כך חזקים שהם מחזיקים לאורך שנים רבות בדרך כלל (אם כי הם מצריכים גם טיפולים חוזרים מדי שנה). מאחר והציפוי דוחה מים ואבק, הוא מאפשר ניקוי רכב בקלות רבה.

אילו עוד סוגי ציפויים קיימים בשוק 

ציפוי על ידי יריעות פוליאורתן שקופות - פילם פלסטי שקוף המוצמד לצבע הרכב ומספק הגנה נגד פגיעות שונות כולל שריטות. קיימים מספר סוגים ואיכויות שונות. קיימים גם מוצרים בצבעים שונים למי שמעוניין לשנות את צבע הרכב בקלות בחלקו או במלואו וגם כאלה בעלי מראה קרבון, כסף, כרום, זהב ועוד. בניגוד לציפוי ננו, ציפוי פילם פלסטי רק נדבק לצבע הרכב וניתן להסרה. חשוב להבין כי ציפוי על ידי יריעה מצריך עדיין טיפול בהמשך על מנת לשמור עליו במצב הטוב ביותר. שטיפה לא מומלצת במכונת שטיפה כך שתצטרכו לשטוף את הרכב ידנית ובעזרת סבונים עדינים בלבד. ניתן להשתמש בווקס על גבי ציפוי זה בהמשך. 
ציפוי ננו להתקנה עצמית: קיימים מוצרים רבים המבטיחים תוצאות מצויינות, אך חשוב להבין כי חומרים אלה פחות איכותיים ועמידים לעומת אלה שבשימוש אצל בעלי מקצוע המבצעים טיפול ציפוי מקצועי. כמו כן יש להבין כי על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר נדרשת עבודת ידיים טובה ורבה המתחילה בניקוי יסודי של הרכב להסרת שאריות לכלוך, שאריות חומרי ניקוי ו-ווקס כדי לאפשר לציפוי הננו להידבק היטב לצבע הרכב. כמו כן, בדרך כלל חומרים אלה מסופקים ללא אחריות לטיב התוצאה או זמן הגנה (לכן תצטרכו לחזור על הציפוי כל כמה חודשים).
ציפוי ננו מקצועי: כאן מכונים מקצועיים משתמשים בחומרים תעשייתיים ואיכותיים ביותר כך שמובטחת התוצאה הטובה ביותר ומשך ההגנה הארוך ביותר (בדרך כלל מגובה באחריות). העבודה כוללת תהליך הכנה ארוך ואינטנסיבי על מנת להבטיח כי המשטחים הצבועים המיועדים לציפוי יהיו נקיים לחלוטין וחופשיים מכל שאריות לכלוך ומזהמים. תהליך הציפוי מבוצע בחדר סגור כדי למנוע חדירת אבק תוך כדי העבודה. ציפוי ננו מקצועי יכול לקחת מספר ימים, הכל תלוי במצב הצבע לפני ביצוע העבודה. במידה ומדובר ברכב חדש, מומלץ לבצע את הציפוי מיד עם קבלת הרכב וכך להבטיח שמירה על צבע הרכב בצורה הטובה ביותר. ציפוי מקצועי אמור להחזיק לשנים רבות (5 ויותר).

ציפוי ננו לרכב - בעד ונגד 

אין ספק כי ציפוי ננו תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות ויכול לספק תוצאה נהדרת, שמירה על ברק הצבע, הקלה בשטיפת הרכב מאחר והציפוי דוחה מים ואבק ועוד. אם תבחרו בחומרים לשימוש עצמי תצטרכו לעבוד לא מעט על מנת להשיג תוצאה טובה ולחזור על הפעולה כל כמה חודשים. לא כל אחד ירצה לקחת על עצמו מטלה שכזו. ללא הכנה טובה וביצוע הציפוי במקום סגור המוגן מאבק, התוצאה אף עשויה להיות לא טובה ולא אסתטית. 
אם תבחרו בציפוי ננו על ידי אנשי מקצוע, כפי שראינו קודם, בגלל היקף וזמן העבודה הנדרשים ועלות החומרים המקצועיים, נראה כי אופציה זו מתאימה יותר לרכבי שבעליהם מבקשים לשמור עליהם היטב, בין אם מדובר ברכבי יוקרה ובין אם מדובר ברכב רגיל.
יש לציין כי קיימים בעלי מקצוע המציעים ציפוי ננו בביתכם, דבר שבעצם שווה לציפוי ננו בשיטת עשה זאת בעצמך רק שמישהו אחר יעשה את העבודה עבורכם. לכן התוצאות יהיו דומות לאלה אילו הייתם מבצעים זאת בעצמכם באופן הטוב ביותר. גם אם המבצע המקצועי עושה זאת עם חומרים איכותיים, עדיין אין הגנה מספקת מאבק ולכן התוצאה לא תהיה מיטבית.

אילו סוגי ציפויי ננו לרכב קיימים

באופן כללי ניתן לחלק את ציפויי הננו לשתי קטגוריות: אלה המבוצעים על ידי חברות המתמחות בתחום ואלה שניתן לרכוש ולבצע לבד בבית שלכם. ציפוי ננו שניתן לבצע באופן עצמאי לא יכול להיות ברמה של ציפוי המבוצע על ידי מקצוענים במוסך. החומרים לשימוש ביתי הרבה פחות יעילים, והם צריכים להיות מאושרים לשימוש ביתי (חומרים מקצועיים מדיפים גזים רעילים המצריכים הגנה מצד אחד, ומצד שני הם הרבה יותר יעילים). על מנת להשיג תוצאה איכותית שתחזיק לאורך זמן יש צורך בלא מעט עבודה מכינה המצריכה חומרים יעודיים ומיומנות שהיא לא בהכרח נחלת כל אחד מאיתנו. במידה ואחד השלבים, כולל השלב האחרון של הנחת ציפוי הננו, לא מבוצעים בצורה נכונה, התוצאה לא תהיה טובה ואף עשויה להיות לא יפה, אבל הכי חשוב -  לא תספק את ההגנה הרצויה שהיא צבע רכב שנראה מדהים כמו ביום הראשון ואפילו יותר טוב כולל הגנה לאורך שנים. החומרים הביתיים גם אם השימוש בהם נעשה כהלכה, לא מספקים הגנה לאורך שנים אלא לכמה חודשים בלבד במקרה הטוב.

ציפוי ננו לרכב מחירים

המחירים עבור ציפוי ננו לרכב מאוד תלויים באיכות החומרים, כמות עבודת ההכנה, מי מבצע את הציפוי (התקנה עצמית או בעזרת אנשי דיטיילינג מקצועיים). בקצה התחתון של הסקאלה - ביצוע עצמאי בעזרת חומרים לשימוש ביתי (זכרו כי יש לחזור על התהליך כל כמה חודשים). לעומת זאת, בקצה העליון של הסקאלה, ביצוע מקצועי במכון עם חומרים וכלים מקצועיים. במידה ואתם פונים למכון מקצועי, בדקו איתו עוד לפני הכניסה לתהליך, מה שם החברה המייצרת את החומרים בהם הוא משתמש וחפשו ביקורות על האיכות. במידה ויש לכם ספק - דברו עם מכון נוסף.

איפה עושים ציפוי ננו מקצועי לרכב

כפי שראינו קודם, ניתן לבצע זאת בבית אך התוצאות יהיו פחות טובות. מומלץ לכן, אם אתם מעוניינים בתוצאה הטובה ביותר שתאריך שנים עם אחריות, לבחור בביצוע הציפוי במכון מקצועי. חשוב לבדוק ולקבל חוות דעת על המכון, שיטת העבודה שלהם, כמה מקצועיים הם, ולוודא כי הם מבצעים את הציפוי בחדר סגור מוגן מאבק. אם הם מבצעים זאת באוויר הפתוח, זה לא מקצועי. כמו כן חשוב לברר באילו חומרים הם משתמשים ושל איזו חברה.

האם ציפוי ננו לרכב משפיע על שווי הרכב בעת מכירה או קנייה

ציפוי ננו לרכב שבוצע באופן מקצועי וטופל נכון לאורך השנים בהחלט ישפיע על שווי הרכב בעת מכירתו. הדבר הראשון שקונה פוטנציאלי נתקל בו כאשר הוא בא לבדוק את הרכב, הוא מראהו החיצוני. צבע מבריק שנראה כי רק יצא מהמפעל מיד ישדר לקונה כי הרכב שמור ובמצב מעולה. כמו כן הידיעה שהרכב מוגן על ידי ציפוי ננו איכותי בהחלט תשפיע על הקונה מאחר והוא יודע כי הרכב גם יישמר במצבו הנוכחי מבחינות צבעו לאורך זמן במאמץ מינימלי.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: