ריפודים לרכב - כיצד לבחור כיסויי מושבים ומה ההבדלים ביניהם

אם חבר המליץ לכם להתקין כיסויי מושבים ברכב ולא הבנתם מדוע, המשיכו לקרוא מאמר זה. הרעיון של התקנת כיסויי מושבים על גבי המושבים ברכב כשהם תקינים ואף חדשים, יכול לעורר סימני שאלה, שכן אין שום סיבה נראית לעין להוספת כיסוי.
אז למה כדאי להתקין כיסויי מושבים ברכב, איך בוחרים את הכיסויים הנכונים ומה ההבדל בין הסוגים השונים? המשיכו לקרוא

מה היתרונות בהתקנת כיסויי מושבים

להתקנת כיסויי מושבים על כיסאות הרכב יתרונות רבים הנוגעים לכמה תחומים: עיצוב פנים הרכב, נוחות, הגנה ועוד. להלן הפירוט:
 • אם קניתם רכב חדש או יד שניה, לא בטוח שפנים הרכב מבחינת צבע הריפוד ועיצובו ימצאו חן בעיניכם. לכן, תוכלו בקלות לרכוש סט כיסויי מושבים (ולא משנה כרגע אם מדובר בכיסויים מלאים או גופיות) ופשוט להתקין את הכיסויים כך שהם מכסים את הריפוד המקורי. אם רכשתם רכב יד שניה לדוגמה בו יש מושבי עור או דמוי עור ואינכם אוהבים את המגע איתם בעיקר בקיץ - רכשו כיסויי מושבים מבד שיהיה לכם נעים.
 • בעניין הנוחות, ריפוד המושבים המקורי הקיים מגיע עם כריות במיקומים מסוימים ולא תמיד הם יהיו נוחות. לשמחתכם, תוכלו למצוא כיסויי מושבים המגיעים עם כריות נוחות במיקומים שיהיו לכם נוחים יותר, ולהתקין אותם על גבי הריפוד המקורי. כמו כן, ייתכן ומגע בד מושבי הרכב לא ימצא חן בעיניכם, לעומת מגע הבדים האיכותיים של הכיסויים השונים.
 • כיסויי מושבים המותקנים על הריפוד הקיים יגנו עליו מפני כמה דברים: לכלוך (אוכל, שתיה, חול ים וכדומה), הרס (ציפורניים של כלבים, סיגריה דולקת שנפלה בטעות על המושב וחרכה בו חור, ועוד), בלאי (הרכב נמצא בשימוש רב כך שיוצאים ממנו ונכנסים אליו הרבה והמושבים ישחקו מהר - אפשר לראות זאת הרבה אצל נהגי מוניות) וכדומה.
אלו הן הסיבות העיקריות לרכישת כיסויי מושבים.

סוגים של כיסויי מושבים קיימים

ההבדלים בין כיסויי המושבים אינם מתבטאים רק בבדים השונים. הנה רשימת סוגי כיסויי המושבים:
 • כיסויי מושבים: אלו כיסויים שניתן למצוא בנקודות המכירה והם מוכנים להתקנה. ניתן להתקין אותם לבד או בהתקנה מקצועית
 • כיסויי מושבים פרימיום: כיסויים העשויים חומרים ובדים איכותיים יותר, הם גם בחלקם מרופדים יותר, ומחירם גבוה יותר בהתאם. ניתן להתקין לבד או בהתקנה מקצועית.
 • גופיות ובלייזרים: כיסויים חלקיים הניתנים להתקנה עצמית, והם מתלבשים על הכיסא בקלות כמו גופיה.
 • כיסויי מושבים בהתאמה אישית: את כיסויי המושבים הרגילים והפרימיום ניתן גם להזמין בהתאמה אישית לדגם הרכב, ועל כך נרחיב מיד.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - כיסויי מושבים בהתאמה אישית

כיסויי המושבים היום לרוב מיוצרים באופן אוניברסלי כך שהם מתאימים למרבית סוגי הרכב באופן מספק. אך עדיין ישנם הבדלים בין דגמי הרכב השונים, גם אם מדובר באותה החברה. מהם ההבדלים?
 • מיקום פתחי כריות האוויר - חשוב מאוד לדעת היכן ממוקמים בדיוק פתחי כריות האוויר. זהו עניין בטיחותי קריטי. לחצו כאן לקריאת מאמר המסביר לעומק את סוגיית כיסויי המושבים ופתחי כריות האוויר.
 • מיקום ידיות שונות
 • גודל - כל מימד בכיסא כגון רוחב, גובה ועומק יכול להיות שונה וזה משפיע על מבנה הכיסוי
 • מיקום כפתורים שונים
בעקבות ההבדלים הללו, התחילו לייצר גם כיסויים בהתאמה אישית, המאפשרים התאמה מושלמת ודיוק בתפירת הכיסויים לפי דגם הרכב המבוקש. כיסויי מושבים אלו יכולים אף לעלות ברמתם על הריפודים המקוריים.
כיסויים אלו אינם מוצר מדף - הם נתפרים אך ורק לפי הזמנה מיוחדת. נשמע מעניין? פנו לנקודת מכירה קרובה עם דגם הרכב, ולאחר בחירת דגם הכיסויים הרצוי, המוכר יבצע עבורכם את ההזמנה.

איזה צבע כיסוי מושבים כדאי לבחור

ברכב שלכם כבר קיימים צבעים הבאים לידי ביטוי בחלקי פלסטיק, ריפודים על הדלתות, התקרה והשטיח. ברוב הרכבים הגוון הוא מעיין אפור כהה ולפעמים עם דוגמה עדינה עליו, אך יש לפעמים גם צבעים נוספים. עכשיו יש לכם שתי אפשרויות: בחירה בצבע מנוגד לצבעים הקיימים ברכב, או לבחור בצבע זהה כך שהמראה יהיה הומוגני. בכל מקרה, חישבו גם על מי שיקנה מכם בעתיד את הרכב והשתדלו לבחור במראה יחסית סולידי.

האם כדאי להשקיע בכיסוי מושבים יקר

יקר זה עניין יחסי והמחיר לא צריך להיות הפרמטר העיקרי. במחיר גבוה יותר, תקבלו איכות גבוהה יותר. אם אתם מאלו שדואגים מאוד למראה הרכב ולשדרוגים מעניינים, וכמו כן אתם מרבים לנסוע בו, כדאי להשקיע קצת יותר. כך אתם יודעים שתקבלו בדיוק מה שרציתם.

התקנת כיסויי מושבים

קניתם כיסויים חדשים? נהדר. מה לגבי ההתקנה שלהם?
כמו כל דבר בחיים - הניסיון עושה את ההבדל. כדי להימנע ממפח נפש וגימור מרושל בו תיאלצו להיתקל מדי יום, אנו ממליצים בחום לבקש בנקודת המכירה גם שירות התקנת כיסויי מושבים מקצועית. המתקין ידאג למתוח ולהדק בדיוק איפה שצריך כך שהכיסוי ישב בדיוק, ואתם תיהנו כל יום מהכיסויים החדשים שלכם.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: