האם כדאי להתקין כיסויי מושבים לבד או באמצעות מתקין מקצועי?

התקנת כיסויי מושבים נחשבת למלאכה לא פשוטה על ידי רבים, השאלה היא האם ניתן או כדאי להתקין אותם לבד או להיעזר במתקין מקצועי? במאמר זה נבחן את ההיבטים השונים שיסייעו לכם להחליט.

למה כדאי להתקין כיסויי מושבים על הריפוד המקורי

ישנן סיבות רבות וטובות למה כדאי לכם להתקין כיסויים למושבי הרכב שלכם:
 • שמירה על הריפוד המקורי: נרצה לשמור על הריפודים המקוריים במצבם החדש מאחר ואין אנו מעוניינים שיהרסו משימוש וכמובן גם כדי שהם ישארו במצב חדש ליום בו נרצה למכור את הרכב. ריפודי מושבים קרועים, מלוכלכים, משופשפים, מחוררים ועוד, מורידים את ערך הרכב באופן משמעותי ומקשים על מכירתו. 
 • נוחות: אולי ברכב שלכם ישנם ריפודים מעור או דמוי עור? אלה קרים בחורף וחמים בקיץ, דבר שלא נוח לנו בשימוש היום יומי. לריפודים כאלה יש גם נטייה לגרום להחלקה כאשר יושבים עליהם וכל הזמן נצטרך לשפר את תנוחת הישיבה שלנו (דבר שעלול להשפיע בעיקר על הנהג ולהפריע לו). ריפודי עור הם בהחלט דבר יפה ויוקרתי אבל לא תמיד קל לחיות איתם ובמיוחד בעונת הקיץ בישראל. להיכנס לרכב עם ריפודי עור לאחר שעמד בחניה ביום חם כאשר הריפודים לוהטים, זו חוויה לא ממש נעימה. שימוש בכיסויי מושבים יקל עלינו מאוד - הן כדי לאזן את החום או הקור והן כדי למנוע החלקה ולשבת בנוחות ובאופן בטוח.
 • ילדים: ילדים קטנים מלכלכים את סביבתם כאשר בידיהם אוכל וכדומה, זאת עובדה. בלתי אפשרי להשגיח עליהם כל הזמן כאשר אנחנו נוהגים והם תמיד ימצאו את הדרך המקורית ללכלך את המושבים: הגלידה נוזלת, הסנדביץ' מתפורר או שנופלות ממנו חתיכות, הם עלולים לקבל מחלת נסיעה ולהקיא חס וחלילה ועוד... כיסויי מושבים ישמרו את הריפודים המקוריים במצבם הנקי וימנעו פגיעה בהם.
 • חיות מחמד: אנחנו אוהבים לקחת את חיות המחמד איתנו לטיולים, לחוף הים, לפארק וכדומה, והחברים הטובים שלנו נוטים להתלכלך תוך כדי משחק. בוץ, חול ושערות הם רק חלק מהמתנות שהם אוהבים להשאיר לנו על המושבים, שלא לדבר על שריטות, קרעים (הכלב אכל את המושב?) וגם ריחות שלהם. כיסויי מושבים ישמרו על הריפודים המקוריים מכל השריטות, השפשופים, השערות והריחות הלא נעימים. 
 • עבודה: העבודה שלכם מערבת לכלוך? בניה, אינסטלציה, חשמל או הסעת חומרים ומוצרים ברכב, צבעים, חומרים כימיים, חומרי בניה, קופסאות, פלסטיקים ועוד. כל אלה הם מקור לפגיעה בריפודים המקוריים, הן מלכלוך קשה והן משפשופים, קרעים ושריטות. כיסויי מושבים ישמרו את הריפודים המקוריים מכל אלה.

התקנה כיסויי מושבים לבד - יתרונות וחסרונות

רוצים להתקין את כיסויי המושבים לבד? להלן מספר יתרונות וחסרונות למחשבה לפני שאתם מחליטים:

יתרונות:

 • חוסך כסף: התקנה לבד לחסוך לכם את עלות ההתקנה אצל מתקין מקצועי
 • כיף: חלקכם אוהבים להרכיב דברים ונהנים מהתהליך כך שיכולים גם להתגאות בתוצאה

חסרונות: 

 • זמן: להתקין כיסויים לבד לוקח לא מעט זמן. התהליך מצריך לא מעט ידע וביצוע התאמות. 
 • ביצוע מרושל: רובינו לא מקצועיים בנושא התקנת כיסויים ויתכן כי התוצאה הסופית תראה מרושלת, לא תראה מקצועית.
 • כשל: יתכן כי במהלך ההתקנה העצמית נעשה טעות, אפילו כזו שתפגע בכיסוי באופן כזה שלא יהיה ניתן להשתמש בו.

התקנה באמצעות מתקין מקצועי - יתרונות וחסרונות

רוצים שמתקין מקצועי יתקין עבורכם את כיסויי המושבים ? להלן מספר יתרונות וחסרונות למחשבה לפני שאתם מחליטים:

יתרונות:

 • חוסך זמן: מתקין מקצועי יתקין את הכיסויים עבורכם במינימום זמן.
 • תוצאה סופית: מתקין מקצועי יספק עבורכם את התוצאה הטובה ביותר, הכיסויים יהיו מותקנים באופן מקצועי ואופטימלי ללא כשלים.
 • חוסך כסף: מתקין מקצועי ידע להתקין את הכיסויים מבלי לפגוע בהם, ובמקרה נדיר של תקלה של המתקין שתצריך הזמנת כיסוי חדש, העלות לא תהיה עליכם. 
 • אחריות: מתקין מקצועי יעמוד מאוחרי טיב העבודה שלו. במקרה ותתגלה בעיה בהמשך, תוכלו לחזור אליו לתיקון הבעיה או כדי לקבל מענה של אחריות במקרה והמוצר פגום.

חסרונות: 

 • עלות: כמובן, להשתמש בשירות של מתקין מקצועי עולה כסף אך אם תקחו בחשבון את הזמן שלכם, האפשרות לא להצליח בהתקנה לבד ועוד, תראו שהמחיר משתלם, ואתם תהיו שקטים שההתקנה מקצועית והתוצאה טובה ביותר. 

איפה עושים התקנה של כיסויי מושבים 

לסיכום, אנו ממליצים לבצע את ההתקנה על ידי מתקין מקצועי, על מנת שתוכלו ליהנות מהתוצאה ב-100%. המתקין ידע לבצע את ההלבשה והמתיחה כמו שצריך ופנים הרכב יראה נהדר.
לרוב, בנקודות מכירה של כיסויים למושבים לרכב מצעים גם שירות התקנה מקצועית. לא תמיד כך הדבר ולכן, לפני שאתם קונים, בדקו כי המקום מספק שירות מקצועי שכזה. גם עדיף לבצע הן את הרכישה והן את ההתקנה באותו מקום כך תקבלו מענה מקצועי במקרה הצורך בהמשך. בקישור זה תמצאו רשימת נקודות מכירה המציעות שירות התקנה מקצועי לכיסויי מושבים לרכב.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: