אביזרי רכב – הכנת רכב לפני מכירה

שוק אביזרי הרכב מציע שפע של מוצרים להתאמה ושדרוג רכבכם. במה כדאי להשקיע לפני שמוכרים את הרכב – על כך במאמר זה.
 
 

הכנת רכב לפני מכירה – האם כדאי להשקיע?

כאן נדרשת מעט מחשבה. האם האביזר יתרום להשגת מחיר טוב יותר? האם יאפשר מכירה מהירה וקלה יותר?
באופן כללי, אביזר אשר יתקן או ישפר פגם ברכב, אשר נראה לעין וגורם לרכב להיראות פחות טוב משאר הרכבים המוצעים בשוק, עשוי לשפר את הסיכויים שלכל למכור את הרכב במחיר הגבוה ביותר שניתן להשיג. לעומת זאת, אביזרים שאינם הכרחיים, ונחשבים להעדפה אישית, אך לא של רוב הקונים, או שהם בעלי עיצוב יוצא דופן ולא לטעמם של רוב האנשים, אף עשויים להקשות על מכירת הרכב.
בבחירת אביזרי רכב, כדאי לחשוב על הקונה הפוטנציאלי ועל הטעם של מרבית הקונים ולשכוח מהטעם האישי שלכם. למשל, כיסויי מושב בצבעים ועיצובים יוצאי דופן, יכולים לצור רושם שלילי אצל הקונה הפוטנציאלי (למרות שניתן להחליף כיסויים). את הרושם הראשוני שייווצר כשהקונה הפוטנציאלי יראה אותם ולא יאהב אותם, יהיה מאוד קשה לשנות. אז עשו לעצמכם טובה, השקיעו בחכמה, ושדרגו באביזרים בידיעה שימצאו חן בעיני מרבית הקונים.
זכרו כי הקונה, למרות שהוא מודע לכך שהוא קונה רכב משומש, מצפה ומעוניין ברכב שנראה הכי טוב לתקציב שלו ושיחסוך ממנו השקעת כספים וזמן לאחר הקניה.

הכנת רכב למכירה – מה מומלץ לשפר?

כאמור, כל דבר ברכב שנראה עייף, שבור, בלוי, שווה לשקול לשפר. רוב השיפורים אינם יקרים כלל ויהוו ערך מוסף או ימנעו רושם שלילי וערך ירוד בעיני הקונה.
להלן כמה אביזרים שכדאי להשקיע בהם:
  • ריפודי למושבים: אם המושבים בלויים, מוכתמים, קרועים, כיסוי מושבים איכותי ייתן לפנים הרכב מראה חדש. בחרו בצבעים ועיצובים שקטים ובכיסויי מושבים המבטיחים התאמה מושלמת לדגם הרכב שלכם.
  • כיסוי הגה: אם ההגה בלוי, נראה ישן, כדאי להשקיע ברכישת כיסוי הגה איכותי אשר ישדר תחושה נעימה מבחינת מראה פנים הרכב וגם מבחינת המגע.
  • שטיחים לרכב: למרות שהשטיח נמצא בתחתית הרכב ולא תמיד שמים אליו לב, מראה של שטיח שחוק, מוכתם או בלוי, משדר את הגיל האמיתי של הרכב או את אופן השימוש ברכב בעיני הקונה. במחיר יחסית נמוך ניתן להחליפם בחדשים וליצור רושם אחר לגמרי.
  • אביזרי נוחות לרכב: משענת יד הנו אביזר מאוד אהוב על רוב הקונים. היא מוסיפה נוחות וגם אחסון נוסף לחלק  מהדגמים. ברכב שלא היה בו משענת יד, הוספתה משדרגת את תחושת האיכות של הרכב מיידית.
  • טסות: טסות הן אביזר יופי, הבא להסתיר וליפות ג’נטים פשוטים שבלעדי הטסות היו נראים פחות אטרקטיביים. אם הטסות של רכבכם שבורות, שרוטות או חסרות, קיימים עיצובים רבים של טסות לבחירה אשר ישלימו את מראה הרכה שלכם למטרת מכירתו.
  • אביזרים אחרים: אביזרים אשר אינם תקניים או תקינים, יש לשקול להסיר או להחליף לחדש.
  • שיפורים נוספים: כמובן יש לנקות יסודית את הרכב ושווה גם להשקיע בריח לרכב על מנת לכסות ריחות ישנים היכולים לתת הרגשה לא טובה עבור הקונה הפוטנציאלי (כגון ריח עישון, ריח של חיית מחמד שנהגתם להסיע הרבה, וכדומה).

הכנת רכב לפני מכירה – לקלוע לטעם של כולם

כאמור, יש להימנע מלהרכיב אביזרים שהם טעם אישי מדי. הקונה עלול לא לחלוק בטעמכם ולהתרחק מרכבכם אם לא יהיה לטעמו. יצרני הרכב משקיעים מאמצים וכספים רבים על מנת לייצר רכבים בעיצוב הקולע לטעמם של קהלי היעד שלהם. בבחירת האביזרים למטרת מכירה, נסו להישאר בתחום העיצוב המקורי של הרכב, כך תבטיחו לעצמכם שתקלעו לטעמם של רוב הקונים הפוטנציאליים. הקונה הפוטנציאלי יגיע לרכבכם עם תמונה ברורה במוחו לגבי איך הרכב אמור להיראות, כל סטייה משמעותית מתמונה זו מיד תייצר מחסום פסיכולוגי לקניית הרכב.

אביזרי רכב לפני מכירה – עלויות

אביזרים לרכב להתקנה לפני מכירה אינם יקרים, וניתן למצוא אביזרים מכל התחומים שצוינו מעלה בטווח מחירים רחב – הכל תלוי בכמה תרצו להשקיע. שימו לב שלא להשקיע יותר מדי כאשר מדובר ברכב ממש ישן ושמחיר האביזרים לא יהווה אחוז גבוה מדי מערך הרכב המבוקש.


 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: