כבלי התנעה איכותיים

כבלי התנעה הם פריט שמומלץ להחזיק בכל רכב, על כל מקרה שלא יבוא – אם נתקעים בדרך, או אם רוצים לעזור למישהו תקוע. זה לא משהו שקונים כל יום, ובגלל שזהו פריט שרוב הזמן הוא אנו בשימוש ושוכב בתא המטען ברכב, כדאי שהוא יהיה איכותי על מנת לשמור על התקינות לאורך שנים, כך שכשתצטרכו אותו בזמן אמת, הוא לא יאכזב.

מה ההבדל בין כבלי ההתנעה?

למראית עין, כבלי התנעה הם מוצר פשוט שכל תפקידו הוא להעביר חשמל בין מצבר אחד לשני, אך לא כך הדבר. כבלי ההתנעה כוללים כמה חומרים כגון, פלסטיק, מתכות מוליכות, וכדומה, ואיכות חומרי הגלם לרוב יוצרת את ההבדל בין כבלי התנעה איכותיים לכאלו שהם פחות טובים. איכות החומרים באה לידי ביטוי בציפויי הפלסטיק, החיבורים החשמליים, איכות החומרים המוליכים ועוד.

מה זה אומר כבל התנעה איכותי?

ישנם כמה קריטריונים עיקריים בהם צריכים כבלי ההתנעה לעמוד על מנת לקבל להיחשב ככבלי התעה איכותיים:
  • צבתות: מבנה הצבתות צריך להיות ארגונומי ונוח לתפעול ולהחזקה. ציפוי הפלסטיק צריך להיות מבודד לבטיחות מקסימלית. בנוסף הצבתות מצופות נחושת להולכה איכותית יותר.
  • הולכת חשמל: שטח חתך החוטים המוליכים בתוך חומר הבידוד הוא הקובע את רמת יכולת ההולכת החשמלית, ובכבל שאינו איכותי יש חשש ששטח חתך המוליכים יהיה קטן מהנדרש. מצב לא תקין זה יכול לגרום להולכה שאינה תקינה, התחממות לא רצויה של הכבל ובסופו של דבר חוסר יכולת להתניע. כבל איכותי, מבטיח שטח חתך מוליכים גדול משמעותית מהמינימום וגם התנעה של כל סוגי המצברים ובכל מצב.
  • בידוד: הרכב החומרים המבודדים צריך להיות ברמה גבוהה, כמו גם העובי של החומר המבודד.
  • חיבורים חשמליים: איכות החיבורים החשמליים לצבתות היא טובה מאוד, מה שמאפשר שמירה על הבטיחות.
  • אורך הכבלים: אורך הכבלים מאפשר נוחות וגמישות גבוהות יותר בשימוש, ולכן אורך כבלי התנעה איכותיים יהיה לפחות 2.5 מטרים. בנוסף, אחד היתרונות החשובים של גמישות גבוהה של הכבלים היא האפשרות לקפל אותם למצב בו הם תופסים פחות מקום בתא המטען.

כבלי התנעה – מחירים

בתחום כבלי ההתנעה לרכבים רגילים חשוב לרכוש כבלים מחברה מוכרת הנחשבת לאיכותית. סוג כבלי ההתנעה בדרך כלל מתבטא בעובי הכבל – דק או עבה, כפי שפירטנו קודם.
מחירי כבלים לרכב תלויים באיכות ובעובי הכבל. ישנם גם כבלים זולים מאוד אך תחת שכבת הפלסטיק העבה עובי המוליכים דק מאוד וזה יכול לתעתע במי שרוכש אותם. בפועל, כבלים כאלו לא יעשו את העבודה ברגע האמת.
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: