4 דברים שצריך לבדוק לפני שקונים רכב יד שניה

רכישת רכב אינה פעולה שאנו עושים כל יום , אלא משהו שקורה בדרך כלל פעם בכמה שנים. כאשר אנו מחליטים להיכנס לתהליך של רכישת רכב, ישנם כמה דברים שכדאי לעשות על מנת שהקניה תהיה בטוחה יותר.
לפני שאתם מתחילים בתהליך החיפוש, הגדירו לעצמכם מסגרת תקציב, בין אם זהו כסף זמין שחסכתם, או שאתם צריכים הלוואה מהבנק – וודאו שיש לכם את סכום הכסף, כדי שלא ייווצר מצב בו מצאתם רכב טוב ובסוף לא מתאפשר לכם לרכוש אותו.
 
 
 
 

בדיקות לרכב לפני רכישה

ישנם כמה דברים חשובים שצריך לבדוק ולעשות טרם הקניה:
  • בדיקת מידע על דגם הרכב – אם אינכם מבינים גדולים ברכב, בצעו בדיקה לגבי סוגי רכבים שתוכלו לרכוש. כאשר יש לכם מסגרת תקציב, תוכלו לבדוק מחירוני רכבים ולראות אילו סוגי רכבים מתאימים לאותו התקציב. מתוך רשימת הרכבים, התחילו להוריד את אלו שאינם מתאימים לכם מבחינות שונות כגון – גודל, נפח מנוע, מספר דלתות, שנת ייצור, תיבת הילוכים, ועוד. הרכב צריך להתאים לאורח חייכם: אם אתם מרבים בטיולים בארץ – דאגו לתא מטען גדול לציוד, אם יש לכם ילדים – חשבו על רכב בטיחותי ומרווח עם דלתות מאחור, וכך הלאה. תוכלו למצוא בקלות מידע רב על הדגמים השונים, כולל תמונות וביקורות, ברחבי הרשת.
  • נסיעה ברכב ונוחות תפעול – זה אחד השלבים החשובים ביותר. מעבר למידע ה"יבש" על הרכב, חובה לבצע נסיעת מבחן ברכב. מומלץ לנסות לנסוע אתו גם על כביש עירוני וגם על כביש בין עירוני – כך תוכלו להקשיב לרחשי המנוע בעת הנסיעה האיטית והמהירה, לבדוק את נוחות הנהיגה ותפעול פנימי של הפונקציות השונות וכדומה.
  • מראה חיצוני – יש אנשים שהמראה החיצוני חשוב להם מאוד ודברים כגון שריטות ומכות קטנות יפילו את העסקה. אנשים אחרים יראו את הפגמים וינסו להוריד את המחיר בעקבות זה. השתדלו לראות תמונות של הרכב לפני שאתם מגיעים לבדוק אותו בעצמכם, כך יהיה לכם מושג כללי על מצב הרכב. את הבדיקה החיצונית עשו באור יום ולא במקום מוצל כך שתוכלו לראות הכל. יכול להיות שישתלם לכם לקחת רכב שאינו מושלם מבחינה חיצונית אבל המחיר שלו, המצב המכני שלו וההתאמה שלו למה שאתם צריכים מצוינים.
  • בדיקה מכנית – אם החלטתם שאתם רוצים להתקדם ברכישת רכב קחו את הרכב לבדיקה מכנית במכון מורשה. במכון יבדקו את תקינות הרכב על כל מערכותיו – בלמים, מדים שונים כגון מד מרחק ומד תאוצה, מנוע ומערכת ההנעה, תיבת ההילוכים, שלדה, ועוד. הבדיקות כיום נעשות באופן ממוחשב, והבוחן מנסה בעצם למצוא פגמים שתוקנו (צבע, פח, טמבון וכו') עם דגש על שילדת הרכב – כל מה שיכול להעיד על תאונות שקרו.
לאחר כל הבדיקות שביצעתם תוכלו להחליט בלב שלם אם לרכוש את הרכב או לא. עשו את כל השיקולים המתאימים לכם ואל תיפלו ללחץ מצד המוכר בסגנון "הזדמנות שלא תחזור"...

שדרוגים לרכב שניתן לבצע לאחר הרכישה

כאשר אתם רוכשים רכב יד שניה סביר להניח שיהיו כמה שינויים שתרצו לעשות על מנת לשפר את המראה או להוסיף אביזרי נוחות להם אתם רגילים מרכב קודם. דוגמאות לשדרוגים:
החלפת כיסויי מושבים: בין אם זה עניין של טעם ומראה או שכיסויי המושבים הקיימים פגומים, ניתן להרכיב כיסויי מושבים חדשים ורעננים על גבי הקיים. קיימים דגמים רבים ומגוונים של כיסויים וכל שנותר לכם זה לבחור ולהתחדש.
החלפת כיסוי הגה: כמו כיסויי המושבים, ניתן להחליף גם את כיסוי ההגה. אפשר גם להתאים את כיסוי ההגה לכיסוי המושבים החדש שבחרתם.
אביזרי נוחות: אם הייתם רגילים למשענת יד או לכרית תמיכה ברכב הקודם, תוכלו להוסיף זאת גם לרכב שרכשתם. אל תוותרו על הנוחות שלכם רק בגלל שהחלפתם רכב...
ריח לרכב: ברוב הפעמים אנחנו לא יודעים מה עבר על הרכב לפני שרכשנו אותו ואנו מוצאים את עצמנו עם רכב שיש בו ריח לא טוב, לדוגמה כתוצאה מעישון. אפשר להוסיף באופן מיידי בקבוק ריח או מפיץ ריח שינעימו את הכניסות הבאות לרכב עד שהריח הרע יתפוגג. חשוב גם להשתדל להשאיר את חלונות הרכב פתוחים, מתי שניתן, על מנת שאותו ריח יעלם.
טסות לרכב: עוד אלמנט שניתן להחליף על מנת לשפר את מראה הרכב. ישנם עיצובים רבים של טסות איכותיות, המתאימות לגדלים שונים של גלגלים.

תתחדשו ותיהנו!
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: