איך לנקות את פנים הרכב לבד

אין ספק שרכב נקי מבפנים ומבחוץ הוא נעים יותר לנסיעה. אבל אם יש ילדים קטנים שמלכלכים בטעות, או סתם חוסר תשומת לב שלנו לנעשה ברכב, נוצר מצב שהרכב נראה ממש מלוכלך. לצערנו לא תמיד יש לנו את הזמן (או את הכסף) לנסוע למכון השטיפה כדי להעביר את הרכב ניקיון יסודי כל שבוע-שבועיים, וגם לא תמיד באמת צריך את הכל.
בכמה פעולות פשוטות אפשר לנקות את הרכב כך שיראה טוב וייתן לנו הרגשה כיפית ונעימה. לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם ליהנות מנסיעה ברכב נקי.

כל כמה זמן צריך לנקות את פנים הרכב

קבעו לכם זמן ידוע מראש בתדירות מסוימת שנוחה לכם וגם רלוונטית לפעילות ברכב. לדוגמה: לא חייבם לנקות פעם בשבוע אם אתם משתמשים ברכב לעיתים רחוקות ולא נוסעים בו ילדים. התחילו מפעם בשבועיים או שלושה ותמיד תוכלו לשנות זאת בהתאם למצב הרכב. ככל שתדאגו לנקות את הרכב בזמנים אחידים, תראו שקל לכם יותר ככל שהזמן עובר.
מומלץ לנקות את הרכב כאשר הוא קר, כלומר לא לאחר יום שלם בשמש או לאחר נסיעה ארוכה בה הוא התחמם.
 
 
 
 

טיפים לניקיון פנים הרכב

לאילו  דברים כדאי לשים לב כאשר מנקים את פנים הרכב לבד:
ניקיון הפח והמאפרות – במיוחד אם אתם מעשנים ברכב, מומלץ לפנות את הפח והמאפרות מדי כמה ימים (בהתאם לתדירות בה הם מתמלאים). בניגוד לשאר הפריטים בפנים הרכב, הפח והמאפרות מתמלאים בתדירות גבוהה יותר וכדאי לפנות אותם באותה התדירות. אם לא מפנים אותם, האשפה תגלוש מהפח ותתפזר על רצפת הרכב וריח רע יתפשט ברכב מסיגריות או אוכל שעבר זמנו (בעיקר בימים חמים).
ניקיון הטקסטיל ברכב – ישנן שתי רמות של ניקיון כיסויי המושבים ורצפת הרכב:
  • כתמים – ישנם מקרים קלים עבורם אנו ממליצים להחזיק ברכב חבילת מגבונים לחים. אם הנוסעים ברכב אוכלים ונוזל להם רוטב או נשפך משקה, אפשר לשלוף מגבון לח ולנקות את רוב הכתם לפני שהוא חודר לכיסוי המושב או לשטיח הצמוד לרצפת הרכב. במידה ולא תפסתם את הכתם בזמן, ישנם תכשירים מיוחדים לניקוי עמוק יותר של הכתמים. פתרון נוסף שיקדים תרופה למכה, הוא הרכבת כיסויי מושבים לרכב אותם ניתן להסיר במידת הצורך ולכבס. אם אתם צופים שמושבי הרכב יתלכלכו הרבה בעתיד, תוכלו לדאוג לכך מראש. אותו הדבר לגבי רצפת הרכב – רכשו שטיחי גומי לרכב שיוכלו להגן על רצפת הרכב.
  • אבק ופירורים – שימוש בשואב אבק קטן ידני יאפשר לכם לשאוב את כל הפירורים והאבק שהצטברו על מושבי הרכב ועל הרצפה. במידה ואתם גרים בבית דירות ואין לכם אפשרות להוריד את שואב האבק הגדול בכל פעם או שאין לכם נקודת חשמל לחיבור, שואב אבק ידני יכול לענות לכם על הצורך.
ניקיון חלקי הפלסטיק – את האבק מומלץ לנקות במטלית לחה ואחר כך לייבש עם מטלית יבשה. לא חייבים להשתמש בחומר ניקוי שכן אלו אמנם מנקים באותו הרגע, אבל עלולים להרוס את הפלסטיק בטווח הארוך.
ניקיון השטיחים ברכב – שטיחים לרכב לרוב עשויים PVC או PVC בשילוב בד כלשהו, והם ניתנים לשטיפה וניקוי. על מנת שיספיקו להתייבש הוציאו אותם בתחילת הניקיון, שטפו אותם והניחו להם להתייבש בצד. עד שתסיימו את שאר הניקיונות, הם כבר יהיו יבשים. במידה והם אינם מתייבשים בזמן – פשוט עברו עליהם במהירות עם מטלית יבשה על מנת לספוג את המים.

עכשיו כשאתם רואים כמה זה פשוט לשמור על הרכב נקי, אין סיבה שלא תעשו זאת ושגרת הנסיעות שלכם תהיה הרבה יותר נעימה.

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: