מראות לרכב – אל תתפשרו על תקן איכות

מראות לרכב הן לא רק אביזר חובה בכל רכב, הן בעלות תפקיד חשוב ביותר לבטיחות הנסיעה בכך שהן מספקות תמונת מראה של המתרחש מאחורי הרכב. בלא מעט מקרים המראות המקוריות הן סטנדרטיות עם מראה שטוחה שמחזירה תמונה מוגבלת יחסית. על מנת לשפר את זווית הראייה מאחור, מומלץ להתקין מראה פנורמית לרכב שהיא בעלת קימור (קיימות דרגות שונות) כך ששדה הראייה האחורי רחב יותר ויש פחות אזורים מתים בשדה הראייה. כמובן שכיום קיים היצע רב מבחינת פתרונות של מראות לרכב, אך לא כל מראה בהכרח איכותית ולכן חשוב תמיד לבחור במראות לרכב איכותיות עם תו תקן.

איך יודעים שמראות לרכב הן איכותיות

כמו עם כל מוצר אחר, ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על איכות המראות לרכב:
  • חומרים: איכות החומרים ובמיוחד של רכיב המראה עצמה היא קריטית. קיימות מראות המיוצרות מחומרים פלסטיים אשר לא יכולים להשתוות ליכולות של מראות זכוכית ולכן תמיד יהיה עדיף לבחור בזכוכית איכותית שהיא היחידה שיכולה לספק תמונה חדה וברורה ללא עיוותים. 
  • יצרן: עדיף לבחור ביצרן איכותי ומוכר על פני יצרן עלום שם, אצלו לא ידועה איכות הייצור, איכות החומרים, אופי האחריות וכדומה.
  • התקנה: מראות פנורמיות לרכב "מתלבשות" ומותקנות על גבי המראות המקוריות ולכן גם איכות המתקן המחבר היא חשובה ביותר כדי למנוע רעידות, תזוזות וחלילה נפילה של המראה בעת הנסיעה. 
  • תקן: בדקו אם ליצרן יש תו תקן איכות.

מראות לרכב - האם יש תקן איכות

קודם חשוב להבין שגם אם קיימת חובה להימצאות מראות ברכב, לא קיים ממש תקן שמגדיר את איכות המראות. כלומר, אמנם ניתן להתקין מראה לא איכותית גם ללא חשש מהחוק, אבל לכך יש השלכות בטיחותיות מרחיקות לכת. מראות לרכב באיכות ירודה עשויות לא לשקף תמונה חדה ומדויקת של המתרחש מאחורי הרכב, ולכן פשוט מסכנות אתכם ואת הסובבים אתכם. יחד עם זאת, כן קיים תקן איכות ליצרנים וחברות, תקן ISO 9001 המבטיח כי היצרן פועל לפי כל התקנים הנחוצים הן בייצור והן בכל פעילות של החברה. תקן ISO 9001 דורש תהליך קפדני וחוזר כל שנה של בדיקות איכות על ידי גוף הסמכה לקבלת התקן, כך שמראות לרכב מיצרן או חברה בעלת תקן ISO 9001 הן הערובה הטובה ביותר שלכם לקבלת מוצר באיכות ובסטנדרטים גבוהים.

סוגי מראות לרכב

קיימים הרבה סוגים של מראות לרכב, בגדלים שונים, איכויות שונות ובמחירים שונים. לא משנה באיזה סוג מראות לרכב תבחרו, בהתאם לצרכים שלכם, כדאי לבחור במראות לרכב עם תקן איכות ISO 9001 כך שלא תצטרכו לדאוג לטיב המוצר אלא להתרכז בבחירת הסוג בלבד. 
סוגי מראות לרכב לדוגמה:
  • מראה פנורמית לרכב דגם מרובע 30 ס"מ - מראה פנורמית בעלת זווית ראייה של 120 מעלות, עם מסגרת מרובעת, ברוחב 30 ס"מ וגובה 7.8 ס"מ. מנגנון קפיצי איכותי המאפשר התקנה עצמית קלה ובטוחה. מתאימה לכל סוגי הרכב. מיוצרת בהתאם לתקן האירופאי ותחת בקרת איכות לפי תקן ISO-9001
  • מראה פנורמית לרכב דגם מרובע גבוה 9X30 ס”מ - מראה פנורמית עם מפתח מנגנון התקנה גדול במיוחד מ-6.2 עד 8.3 ס״מ. מראה קמורה המספקת זווית ראיה רחבה יותר מהמראה המקורית, מונעת שטחים מתים ומגבירה את הבטיחות בנהיגה. מנגנון התקנה הקפיצי האיכותי מאפשר התקנה עצמית קלה ובטוחה. מתאים לכל סוגי הרכב. המראה עשויה מזכוכית באיכות גבוהה להבטחת ראות מירבית ללא עיוותים וללא השתקפויות. מיוצרת בהתאם לתקן האירופאי ותחת בקרת איכות לפי תקן ISO-9001. זווית ראיה - 120 מעלות.
  • מראה פנורמית לרכב דגם צורני 30 ס"מ - מראה פנורמית בעלת זווית ראייה של 120 מעלות, עם מסגרת מעוגלת עם בליטה מיוחדת המאפשרת לראות גם את הילד במושב האחורי, ברוחב 30 ס"מ וגובה 6.8 ס"מ (7.8 ס"מ באזור הבליטה). מנגנון קפיצי איכותי המאפשר התקנה עצמית קלה ובטוחה. מתאים לכל סוגי הרכב. מיוצרת בהתאם לתקן האירופאי ותחת בקרת איכות לפי תקן ISO-9001
  • מראה פנורמית לרכב דגם מעוגל 38 ס"מ - מראה פנורמית בעלת זווית ראייה של 138 מעלות, עם מסגרת מעוגלת, ברוחב 38 ס"מ וגובה 6.7 ס"מ. מנגנון קפיצי איכותי המאפשר התקנה עצמית קלה ובטוחה. מתאים לכל סוגי הרכב. מיוצרת בהתאם לתקן האירופאי ותחת בקרת איכות לפי תקן ISO-9001
  • מראה פנורמית לרכב דגם מעוגל 44 ס"מ - מראה פנורמית בעלת זווית ראייה של 145 מעלות, עם מסגרת מעוגלת, ברוחב 44 ס"מ וגובה 6.7 ס"מ. מנגנון קפיצי איכותי המאפשר התקנה עצמית קלה ובטוחה. מתאים לכל סוגי הרכב. מיוצרת בהתאם לתקן האירופאי ותחת בקרת איכות לפי תקן ISO-9001

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: