כאבי גב בזמן נהיגה

נהיגה היא חלק בלתי נפרד מחיינו, עם נסיעות לעבודה, לקניות, הסעות לבית הספר ולסידורים, יציאה לחופשות ועוד. שהייה ארוכה בישיבה מאחורי ההגה וברכב בכלל, למי שסובל מכאבי גב, יכולה להפוך במהרה לחוויה לא נעימה. למי שלא סובל מכאבי גב, תנוחת ישיבה לא נכונה עם תמיכה בסיסית או ללא תמיכה כלל, הדבר יכול לגרום להתפתחות כאבי גב באזורים שונים.
אם לעיתים אתם מרגישים שאין מה לעשות, תשמחו לדעת כי למעשה ישנם פתרונות שיכולים להקל ואף להקטין את הסיכוי להחמרה בכאבי גב ואף התפתחות שלהם בעת נהיגה. המשיכו לקרוא. 

אלו כאבים בגב יכולים להופיע בגלל נהיגה

מבלי להיכנס למונחים רפואיים מסובכים, ישנם סוגים שונים של בעיות באזורי הגב השונים שיכולים להתפתח ולגרום לכאבים גב בזמן ישיבה ממושכת ונהיגה:
 • כאבי גב שמקורם בשרירים: בלי תמיכה נכונה בגב בזמן נהיגה, שרירי הגב יתעייפו במהרה ולא יצליחו יותר לספק תמיכה. כך יתהווה מתח מוגבר בשרירי הגב, במיוחד בחלקו התחתון, שיכול להוביל לכאבים באותו אזור.
 • סיאטיקה: לחץ מוגבר על העצב הסיאטי העובר מהגב התחתון לכיוון הרגליים, יכול לגרום לגירוי שלו ולכאבים, במיוחד בישיבה ממושכת בתנוחה לא נכונה וללא תמיכה מתאימה. 
 • פריצת דיסק: תנוחה לא נכונה של הגב התחתון לזמן ממושך בנהיגה ובכלל, יכולה לגרום לתופעה של פריצת דיסק בגב התחתון. כמובן, למי שכבר סובל מהתופעה, נהיגה ממושכת ללא תמיכה מתאימה עשויה להחמיר את הבעיה לאורך זמן, ולגרום לתופעות שונות כגון תחושות נימול, כאבים, חולשת שרירים ועוד. 
 • כאבים באזור העליון של הגב, כמו לדוגמה בכתפיים ובצוואר, יכולים להתרחש גם הם בגלל תנוחה לא נכונה ומתח מתמשך בשרירים.

דרכים להקל על כאבי גב בזמן נהיגה 

כאמור כאבי גב הם כלל לא נעימים ועלולים להחמיר אם הם לא מטופלים, אך בהחלט ניתן למצוא פתרונות שיכולים לעזור בהפחתה והקלה על הכאבים ואף להקטין את הסיכוי של התפתחות עתידית: 
 • ספורט: חיזוק השרירים בגוף בהחלט מסייע, ובמיוחד שחייה שידוע שיכולה לעזור בחיזוק שרירי הגב המגנים על עמוד השדרה. מומלץ להתייעץ עם גורם מוסמך ומקצועי בתחום לפני שמתחילים.
 • מניעה: מומלץ לא להישאר במצבי ישיבה ונהיגה למשך שעות רבות מבלי לעצור לכמה רגעים, להתמתח ולשנות תנוחה. למי שסובל מכאבי גב, יתכן כי עצירה כל כחצי שעה בערך, קימה והליכה קצרה יסייעו רבות בהקלה על הכאבים. 
 • מושבי הרכב: בחנו את מושבי הרכב שלכם. מעטים מהם מספקים תמיכה ארגונומית נכונה ואיכותית, כזו שמתאימה בדיוק לכם ולמבנה הגוף שלכם. במידה ואתם סובלים מכאבי גב, אין צורך לרוץ להחליף את הרכב, אך אפשר לשדרג את ריפודי המושבים כך שיכללו גם תמיכה משופרת לגב. ישנם אף ריפודים בהם ניתן לכוונן את התמיכה שתתאים בדיוק לצורך שלכם כמו מושב אורטופדי איירפלקס
 • כריות תמיכה לגב: ניתן להוסיף למושבים הקיימים ברכב בקלות. כריות אלו מספקות שיפור הן בתמיכה והן בנוחות. ישנן כריות שניתן להעביר בין מושבים כך שאתם יכולים ליהנות מהן גם ברכב וגם במשרד.
 • כוונון גובה ועומק של ההגה והכיסא: כוונו את גובה הכיסא כך שהרגליים מונחות על הרצפה כך שלא נוצר מתח בגב והן במרחק נוח להגעה לדוושות. ההגה צריך להיות בגובה נכון כדי למנוע מתח בכתפיים, בצוואר ובגב התחתון. 

מה יכול לקרות אם לא מקלים על הגב בזמן נהיגה

כאבי גב הם התרעה של הגוף שלכם שמשהו לא כשורה. במקרה זה כאבים בגב בזמן נהיגה, הם סימן שהגב לא מקבל תמיכה נכונה ושנוצר לחץ מתמשך עליו. אם לא תקלו על הכאבים בזמן נהיגה, לא רק שהם לא יחלפו אלא הם יכולים להתגבר עם הזמן ובעקבות כך יכולות להתפתח בעיות שלא יחלפו גם שלא בזמן נהיגה: 
 • אם לא מקלים על הגב בזמן נהיגה, הם עלולים להתפתח לכדי כאבי גב כרוניים. כאבי גב כרוניים ישפיעו לרעה על שגרת החיים שלכם. 
 • אם לא מקלים על הגב בזמן ישיבה ממושכת ונהיגה, עצם הופעת כאבים ואי נוחות יכולות להפר את הריכוז שלכם בנהיגה, דבר שעלול לסכן אתכם (כמו לדוגמה לגרום לזמני תגובה ארוכים יותר.
 • החמרת בעיות גב קיימות: ללא הקלה על הגב בזמן נהיגה, בעיות גב קיימות יוחרפו ויוחמרו, דבר שעדיף להימנע ממנו כמובן. 
 • למי שלא סובל מבעיות גב, אך לא מקל על הגב שלו בזמן נהיגה, הדבר יכול לגרום להתפתחות בעיות גב חדשות. וזהו רק עניין של זמן. ככל שאתם נוהגים יותר שעות ביום ללא הקלה על הגב, כך הסיכוי שלכם לפתח בעיות גב הולך וגובר. 
אנו מזמינים אתכם לקטגוריית מוצרי פנאי ונוחות שלנו, שם תוכלו למצוא מגוון אפשרויות שיכולות לסייע בהקלה על כאבי הגב בנהיגה.

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: