יתרונות מנעול הגה לרכב

גניבות רכב הן תופעה שכיחה שבעלי הרכבים צריכים לדעת כיצד להתמודד איתה ולמנוע אותה. קיימים אמצעים שונים שתוכלו לבחור מביניהם על מנת להגן על רכבכם (או לשלב כמה מהם), כאשר אחד הכלים האפקטיביים הוא מנעול הגה לרכב.
על מנת להבין למה כדאי להוסיף מנעול הגה להגנה על הרכב שלכם, צריך קודם להבין מהם האמצעים השונים הקיימים לאבטחת הרכב שלכם, מה זה מנעול הגה לרכב ומה היתרונות שלו. 

אלו אמצעים קיימים לאבטחת הרכב

קיימים כיום אמצעים רבים העומדים לרשותכם לאבטחת הרכב שלכם: 
  • מנעול הגה: מהווה הן מוצר הרתעתי והן מחסום פיזי מפני גניבת הרכב. 
  • אזעקה: מערכת אזעקה כיום נמצאת כמעט בכל רכב באופן מובנה, ולחלק מהרכבים צריך להוסיף אותה. מאחר ובישראל אסור להשתמש במערכת אזעקה רועשות החל מ-2017, חשוב לוודא שהמערכת יודעת לשגר מסר לטלפון שלכם ו/או למוקד במקרה של התרעה פעילה. מערכות אזעקה חדישות מסוגלות לנטר תנועה (אפילו הזזה קלה או מכה קטנה ברכב), גלאים לתנועה בתוך הרכב ועוד. 
  • מערכת אימובילייזר: אלה הן מערכת אלקטרוניות שמונעות את התנעת הרכב מבלי להשתמש בקוד או מפתח מקודד מתאים. ברוב הרכבים כיום מותקן אימובילייזר מקורי. 
  • מערכת איתור: מערכות איתור מאפשרות את איתור הרכב לאחר גניבה על מנת לאפשר את מציאתו והחזרתו. 
  • נעילת הגה: כיום כל רכב מגיעה עם נעילת הגה מקורית שנועלת את ההגה לאחר הוצאת המפתח. נעילות אלה יחסית קלות לשבירה. 
  • מפתח חכם: חלק מהרכבים כיום מגיעים עם מפתח חכם שמחליף את המפתח הרגיל. אפשרות התנעת הרכב מתקיימת כאשר הרכיב, המפתח החכם, בקרבת הרכב כך שמתקיימת תשדורת מוצפנת ביניהם שמאפשרת הנעה רק במידה וישנו זיהוי תקין. 

מה זה מנעול הגה

מנעול הגה הוא התקן פיזי קשיח במיוחד שמתלבש על ההגה ויוצר מחסום פיזי כך שלא ניתן לסובב את ההגה מבלי לפרק את מנעול ההגה. מנעול הגה איכותי מיוצר מפלדה מחוסמת, קשיחה, כך שלא ניתן לשבור אותו גם בהפעלת כוח רב. מנעול הגה מורכב בתוך ההגה הקיים בשתי נקודות ומוט המחבר ביניהן וניתן להארכה כך שאם מנסים לסובב את ההגה, ההתקן יתקל בדלת, בעמודים או כל חלק אחר ברכב בדרכו, כך שלא ניתן יהיה לסובב אותו ולנהוג ברכב.
מנעול הגה הוא פתרון קל, זמין ופשוט לתפעול, שניתן להתקין במספר שניות (אם יש לכם את המפתח שלו כמובן) ומהווה אמצעי הרתעתי חזק מפני גנבים. מנעול הגה יהיה בדרך כלל בעל צבע בולט כמו צהוב, כך שניתן לראות אותו מיד ומרחוק, על מנת שגנבים יראו אותו מרחוק וישקלו אם בכלל שווה לנסות לפרוץ אותו.

למה כדאי להוסיף מנעול הגה לרכב

כפי שראינו, ברכבים כיום מותקנים אמצעים שונים למניעת גניבה כגון אזעקה שקטה, מערכת איתור וכדומה, וכמובן לרוב יהיה גם ביטוח למקרה של גניבה. חשוב להבין כי גנבים יעדיפו רכבים שקל יותר לנטרל להם את האזעקה, לשבש את מערכת הניטור, לשכפל את קוד המפתח החכם שלהם על ידי גלאי שניתן להפעיל בקרבתם ועוד. ככל שתוסיפו אמצעים שיהפכו את אפשרות הגניבה למסובכת יותר ושייקח זמן רב יותר לנטרל אותם, כך הסיכוי שהגנב פשוט יפסח על הרכב שלכם ויבחר במטרה קלה יותר.
מנעול הגה הוא מחסום פיזי בולט מאוד שקשה לנטרל אותו וכאשר הוא מתווסף על שאר האמצעים, אין ספק כי הוא גורם הרתעה מצוין בפני גניבה או ניסיון גניבה. כמו כן מדובר בפתרון פשוט לתפעול, קל להרכבה ופירוק ביום יום ושאינו יקר במיוחד. תוספת של מנעול הגה גם תספק לכם שקט נפשי שנקטתם בכל האמצעים האפשריים כדי לשמור על הרכב שלכם. כל כך פשוט, זמין ואפקטיבי שפשוט חובה להוסיף את מנעול ההגה לרכב שלכם. 

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: