המלצה על כבלים לרכב

אמנם קשה לחזות מתי תדרשו להשתמש בכבלי התנעה לרכב, אך בשורה התחתונה רוב בעלי הרכבים חווים את הצורך בכבלים מתישהו במהלך חייהם, וגם אף יותר מפעם אחת. הצורך יכול לעלות בגלל ששכחתם את הפנסים דולקים, בגלל חוסר שימוש ארוך במיוחד ברכב או פשוט דעיכת המצבר לקראת סיום חייו ותפקודו. בדיוק במקרים אלה אינכם רוצים למצוא את עצמכם ללא פתרון של כבלי התנעה לרכב

כבלים לרכב - פריט חובה בכל רכב 

כאמור במקרה הצורך, במקרה בו מצבר הרכב אינו מספק אפשרות התנעה של הרכב, כבלים לרכב הם פריט שחובה להחזיק ברכב בכל עת. בעזרת כבלים לרכב תוכלו להתחבר למצבר של רכב אחר ואז בקלות ובמהירות ולהתניע את הרכב ולהגיע למחוז חפצכם. לא די בכך שמצאתם מישהו שיכול לעצור לרגע ולסייע לכם – אם אין לו כבלים – אז זה פשוט לא יעזור.
מכאן, אם המצבר התרוקן, בדרך כלל נסיעה של כחצי שעה-שעה תמלא חזרה את המצבר לנסיעה או שתיים הבאות, ובמקרה של צורך החלפת מצבר, תוכלו לנסוע למוסך בעצמכם להחלפת המצבר לחדש. עוד נקודה למחשבה לטובת החזקת כבלים לרכב היא שתוכלו גם לסייע לאחרים להתניע את רכבם במקרה הצורך, דבר שהוא תמיד מבורך. חשוב כמובן שהכבלים לרכב יהיו איכותיים כדי שתוכלו לסמוך עליהם בעת הצורך. 

איך יודעים שכבל לרכב הוא איכותי 

כבלים לרכב למעשה צריכים להוביל מתח חשמל ממצבר למצבר ללא חשש מתקלה. כבלים לרכב מורכבים ממספר אלמנטים:
צבתות קרוקודיל: צבתות קרוקודיל מאפשרות לחבר את הכבלים אל נקודות הפלוס והמינוס של המצבר. בנקודות האחיזה הן מבודדות מחשמל וכן צריכות להיות קלות יחסית לתפעול אך גם חזקות מספיק כדי להיאחז היטב בצורה בטוחה ולא להשתחרר בקלות. הצבתות תהיינה בשני הקצוות של כל כבל.
צבע הכבלים: כבלי רכב תמיד מגיעים בזוגות, אחד בצבע אדום ואחד בצבע שחור, וזאת עבור כל צד של המצבר (פלוס או מינוס). 
אורך: חשוב לוודא שאורך הכבל ארוך מספיק. 2.5 מטר הוא אורך מומלץ שמאפשר התחברות קלה למצבר רכב אחר, מבלי למתוח את הכבל. 
עובי מוליך: באופן כללי, ככל שכבל מוליך חשמלי הוא דק יותר, כך המתח והזרם יהיו נמוכים יותר. משמע, אם מעבירים מתח וזרם גבוהים יותר ממה שעובי הכבל מאפשר, הדבר יגרום להתחממות המוליך, לקצר ואף לדליקה. מכאן חשוב לוודא שעובי מוליך כבל ההתנעה מתאים לצורך ולרכב שלכם. להלן הפירוט:
  • כבלים מוליכים בחתך תקני של 11 מ"מ, 600 אמפר – מתאימים לרכבי בנזין עד נפח מנוע של 2000 סמ"ק
  • כבלים מוליכים בחתך תקני של 17 מ"מ, 800 אמפר – מתאימים לרכבי בנזין עד נפח מנוע של 2500 סמ"ק
  • כבלים מוליכים בחתך תקני של 33 מ"מ, 1000 אמפר – מתאימים לרכבי בנזין/דיזל עד נפח מנוע של 5000 סמ"ק

כבל לרכב שיהיה אפקטיבי לשנים רבות 

כבלים לרכב הוא מוצר שנחשב יחסית לפשוט, אך חשוב לוודא שרוכשים כבלים איכותיים ולא כאלה שהם דקים מדי, קצרים מדי, עם צבתות לא איכותיות או בידוד שאינו מספק. עובי הכבלים צריך להיות מתאים לסוג הרכב שלכם, כפי שהזכרנו מעלה, וחשוב שהם יהיו מיוצרים מחומרים איכותיים שיעמדו במבחן הזמן. כבלים לרכב בדרך כלל נמצאים בתא המטען בתנאים לא קלים (חום גבוה בקיץ, קור בחורף), ולכן הם צריכים להיות עמידים גם לכך.
כבלים לרכב הם מוצר מסוג קנה ושכח, כלומר שכנראה לא נחשוב עליהם עד שיעלה הצורך, ואז כשיעלה הצורך, אם עוד שבוע, עוד חודש או עוד שנה, הם יהיו צריכים להיות מוכנים למלא את תפקידם בצורה מושלמת. אנחנו לא רוצים לגלות פתאום שהם לא איכותיים או שמשהו בהם לא פועל בדיוק כשצריך אותם.
הכבלים של הדר רוזן מספקים פתרון מעולה לכל רכב והם קיימים ב-3 דגמים, 600, 800 ו-1000 אמפר, באורך 2.5 מטר, עם עוביי מוליכים המבטיחים שלא תתרחש התחממות שלהם, צבתות קרוקודיל איכותיות, נוחות ובטוחות לשימוש. כמו כן, איכות החומרים של הכבלים לרכב של הדר רוזן נחשבת למעולה, והשימוש בהם בטוח לאורך שנים רבות שיאפשרו התנעה בכל עת. כל הכבלים לרכב של הדר רוזן מגיעים בתיק אחסון פרקטי שישמור על הסדר בתא המטען של הרכב שלכם. מפרט הכבלים לרכב של הדר רוזן רשום בצורה ברורה על גבי תיק האחסון כך שיהיה לכם קל לבחור את סוג הכבל המתאים לרכב שלכם וגם אם תחליפו רכב בהמשך, תדעו תמיד אם הם מתאימים (למשל אם עברתם מרכב בנפח מנוע קטן לרכב עם נפח מנוע גדול יותר משמעותית, יתכן כי יהיה צורך בהחלפת הכבלים לכאלה המתאימים לנפח הרכב החדש).

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: