החלפת מגבים לרכב

אחד המרכיבים החשובים בבטיחות הנסיעה ברכב, במיוחד בחורף, הוא ראות טובה, והמגבים ברכב משחקים תפקיד מרכזי בשמירה עליה. עם הזמן המגבים יכולים להתבלות, דבר שמפחית ביכולת שלהם למלא את תפקידם החשוב, מה שמוביל לבטיחות ירודה בנסיעה. לכן, מומלץ להחליף מגבים לרכב עם כל סימן של ירידה בתפקוד.
מתי מחליפים, איפה קונים והאם ניתן להחליף את המגבים לבד? לכל השאלות הללו – תשובות במאמר זה. 

מתי מומלץ להחליף מגבים ברכב

מגבים צריכים תמיד לתפקד בצורה טובה. תפקידם היא להסיט גשם, מים ואבק מהשמשות, על מנת לאפשר ראות מעולה דרכן. איך יודעים מתי מומלץ להחליף את המגבים? להלן מספר סימנים שיעידו שהגיעה העת להחלפה:
  • אחד הסימנים הבולטים יותר היא כאשר המגבים משאירים סימנים על השמשה, כלומר אינם מנגבים בצורה חלקה. כאשר זה קורה, סימן שצריך להחליף את המגבים. 
  • כאשר המגבים רועשים ואינם מחליקים על השמשה בצורה חלקה, הדבר מעיד על בלאי של המגבים. ייתכן שהחומר שבא במגע עם השמשה (גומי או כל חומר אחר) כבר יבש, סדוק, בלוי ואיבד את גמישותו. כאשר זה קורה, זאת העת להחליף. ניתן גם לבדוק זאת בעצמכם ופשוט להרים את המגב, ולבחון אם קיימים בו סדקים או קרעים.
  • אם בזמן גשם, המגבים לא מצליחים להסית את המים מהשמשה בצורה מספקת כך שהראות ירודה, חשוב להחליף למגבים חדשים. 
  • אם עברה בערך שנה מהפעם האחרונה שקניתם מגבים, רצוי להחליף אותם. הדבר נכון במיוחד עם הגעת תקופת החורף, בה הצורך במגבים שמתפקדים היטב היא קריטית. 

איפה קונים מגבים איכותיים לרכב

קיימים דגמים שונים של מגבים עבור דגמי רכבים שונים. מגבים לרכב של הדר רוזן מגיעים עם מגוון גדול של מתאמים עבור כל דגמי הרכבים.
מגבים איכותיים לרכב מבית הדר רוזן ניתנים לרכישה במאות נקודות מכירה הפזורות ברחבי הארץ. המגבים מותאמים למזג האוויר הישראלי, והלהב עשוי מגומי מצופה גרפיט להבטחת פעולה שקטה לאורך זמן.

האם אפשר להחליף לבד מגבים לרכב

החלפת מגבים לרכב שלכם היא פעולה פשוטה יחסית, וכל אחד ואחת יכולים לבצע זאת לבד ובקלות.
כאשר אתם רוכשים את המגבים, יש לעשות זאת על פי דגם הרכב. לכל דגם רכב מתאימים מגבים בגודל מסוים. אם אתם לא בטוחים בגודל הנדרש לכם, היעזרו בנציג נקודת המכירה.
ההתקנה מתבצעת באופן הבא:
  • ניתוק המגב הישן – לרוב הוא מחליק החוצה בקלות
  • איתור המתאם עבור דגם הרכב שלכם והרכבתו על גבי המגב החדש
  • הרכבת המגב החדש – במרבית הפעמים תשמעו קליק המעיד על כל שהמגב החדש נעול במקומו
זהו, קל, מהיר פשוט, ובהחלט יכול לסייע בנהיגה בטוחה ובשיפור חוויית הנהיגה. כאשר מחליפים, מומלץ להחליף את כל המגבים של הרכב – גם את מגבי השמשה הקדמית וגם את המגב האחורי (אם קיים בדגם הרכב שלכם) כך שיהיה קל לעקוב אחר הזמן הרצוי עד ההחלפה הבאה. תתחדשו!
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: