איך להעסיק את הילדים במושב האחורי ברכב

נסיעות וטיולים עם הילדים הם חוויה משפחתית נהדרת שגם יכולה להפוך לאתגר במהרה עבור ההורים והילדים. 
אם כבר נסעתם כאשר הילדים במושב האחורי, לבטח אתם מכירים אתה האמירה החוזרת ונשנית "מתי מגיעים? משעמם לי!". אך עם כל הסבלנות של ההורים, אחרי זמן מה (במיוחד בנסיעות ארוכות), הנסיעה יכולה להפוך למתישה. עם קצת מחשבה תחילה, הכנה מוקדמת ואביזרים נכונים, ההורים יוכלו ליהנות מנסיעה רגועה יותר והילדים יישארו עסוקים במושב האחורי. 

נסיעה עם ילדים ברכב – מה קורה בדרך כלל

בטיחות בנסיעה היא הדבר החשוב ביותר וכמובן שיש לדאוג לחגורות בטיחות או מושבים מותאמים לילדים בזמן נסיעה. אך נושא הבטיחות חל גם על הנהגים ויכולתם להישאר מרוכזים בכביש ובנהיגה.
ילדים משועממים במושב האחורי יכולים להסיח את תשומת הלב של הנהג עד כדי מצבים מסוכנים ממש, כיוון שמתוך חוסר המעש הם יכולים להתחיל להשתולל, לריב ביניהם בקולניות, לנדנד לכם ללא הפסקה וכדומה. שעמום מתמשך יכול גם להוביל לעצבנות יתר ועייפות ולהפוך את כל החוויה של הנסיעה המשפחתית לממש לא נעימה. לכן עדיף שלא להגיע למצבים שכאלה ולדאוג שלילדים יהיו עיסוקים שונים שימנעו מהם להשתעמם במהלך הנסיעה.
אגב, נכון שהיום לילדים רבים יש טלפונים ניידים שיכולים להעסיק אותם, אבל במקרים רבים הם יכולים לסיים את הנסיעה עם צוואר כואב בגלל התנוחה שלו, וחבל. פתרון לכך – בהמשך.

איך אפשר להעסיק את הילדים בזמן הנסיעה

כהורים אתם לבטח כבר מכירים אפשרויות שונות להעסיק את הילדים בבית בו יש גם מרחב וגם מגוון דברים שאפשר לעשות (משחקים, ספרים, יצירה, וכו'). אך ברכב המצב קצת שונה מאחר והילדים מרותקים למושב האחורי בלי מרחב ובלי הדברים שהם רגילים אליהם בבית. לכן יש להיערך לסיטואציה מבעוד מועד ולחשוב על הדרכים להעסיק את הילדים במושב האחורי (כמובן בהתאם לגיל).
בין אם מדובר בנסיעה ארוכה או קצרה, ניתן להכין תיק אישי לכל ילד עם צעצועים אהובים, בובות, משחקים חשיבה המיועדים לנסיעה (עם מגנטים לדוגמה) ועוד. ניתן להכין גם מראש פודקאסטים וסרטונים של ספרים מדובבים שיוכלו למשוך את תשומת ליבם ולהפעיל את דמיונם של הילדים. ניתן גם לשחק משחקי משפחה בזמן הנסיעה כמו לספור רכבים לבנים ועוד, כל עוד אלה לא יפריעו לריכוז הנהג. דאגו גם לחטיפים אהובים (במידה) ושתיה לילדים.

אביזרי רכב לסיוע בהעסקת הילדים בנסיעה ברכב

גם אם הכנתם תיק לנסיעה, ישנם מספר אביזרי רכב שיוכלו להשלים את ההכנות לזמן הנסיעה:
  • מתקן מולטימדיה: מכיוון שלקחתם עמכם לא מעט דברים עבור הילדים לנסיעה, תרצו שהם גם יהיו זמינים להם מבלי שיהיה צורך לחפש כל דבר בתיק, ושהם בעצמם יוכלו לשמור על הסדר. בנוסף, כאשר הכל מאורגן ומסודר במקום ייעודי, שום דבר לא יזוז או יתגלגל בעת הנסיעה או העצירה. לשם כך, ישנו מתקן מולטימדיה שמשמש גם כארגונית מה שנותן את הפתרון הכולל: המתקן מאפשר אחסון מגוון חפצים באזור המושב האחורי לשימוש הילדים, מקום ייעודי בזווית נוחה לטאבלט או טלפון לצפייה, שקע לטעינה מהירה ועוד.
  • כרית קפוצ'ון לצוואר: מספקת תמיכה לצוואר במקרה של הירדמות או מנוחה. האביזר מאפשר גם יכול לחמם את הראש והצוואר בימים קרים יותר ולהשלים את החוויה.
  • משענת יד: אמנם המשענת משרתת את יושבי המושבים הקדמיים, אך היא כוללת גם שקע USB הפונה לכיוון המושב האחורי, מה שיכול לשמש את הילדים לטעינת המכשירים בעת הנסיעה.  
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: