איך לבחור כרית אורטופדית לרכב

עם כל כך הרבה שעות שאנו מבלים כיום ברכב, ולא משנה אם זו נסיעה לעבודה, טיולים, קניות ועוד, הגוף שלנו יכול להיפגע ובמיוחד הגב. כרית אורטופדית לרכב היא פתרון פשוט להגברת הנוחות בנסיעה תוך כדי מתן תמיכה נכונה לגב ולגוף.
במאמר זה נבחן מי יכול להרוויח מהוספת כרית אורטופדית לרכב, ההבדל בין כרית אורטופדית וכרית ארגונומית, סוגי הכריות האורטופדיות הקיימות, וכמובן גם איך בוחרים את הכרית הנכונה עבורכם.

מי צריך כרית אורטופדית לרכב

תפקידן של כריות אורטופדיות לרכב הוא להקל על אנשים שחווים אי נוחות או כאבים בזמן הנסיעה. אם אתם נמנים על אחד מהקהלים הבאים, כרית אורטופדית לרכב נועדה לכם:
  • אנשים שסובלים מכאבי גב. אם אתם סובלים מכאבי גב כרוניים, כרית אורטופדית תסייע להפחתת הלחץ על עמוד השדרה תוך כדי מתן תמיכה טובה יותר בעת הנסיעה.
  • אנשים שנוסעים שעות רבות ביום, כרית אורטופדית תוכל לסייע במניעת כאבים ואי נוחות.
  • שמירה על מנח גוף נכון: אין זה סוד כי מנח גוף נכון בזמן ישיבה, ובכלל ברכב, הוא חשוב למניעת לחץ מיותר על הגב שלכם. כרית אורטופדית תסייע בשמירה על מנח גוף נכון.
  • אנשים שסובלים מבעיות כמו בלט דיסק, לחץ על עצבי הגב או כאב בעצם הזנב, יקבלו תמיכה משופרת עם כרית אורטופדית.
חשוב לציין כי כרית אורטופדית אינה פותרת בעיות גב, אלא נועדה להקל על הכאבים בעת הנסיעה בלבד.

מה ההבדל העיקרי בין כרית אורטופדית וארגונומית

כרית ארגונומית, תפקידה העיקרי הוא לשפר את מנח הישיבה ברכב, בעוד שכרית אורטופדית מתוכננת במיוחד לספק תמיכה במקומות הנכונים תוך הפגת לחצים מצטברים. הכריות האורטופדיות של הדר רוזן מכילות ספוג זיכרון שלומד את מבנה הגוף ומבטיח נוחות ישיבה מרבית והפחתת נקודות לחץ תוך שמירה על תנוחה נכונה.

אלו כריות אורטופדיות אפשר למצוא

ישנם סוגים שונים של כריות אורטופדיות לרכב עם מיקוד לחלק גוף שונה (ואז ניתן לעשות שילוב בין הכריות הנדרשות לכם), וישנן גם כריות שמספקות פתרון היקפי לכל החלקים יחד:
  • כרית אורטופדית לצוואר: כרית שלומדת את תוואי מתאר הצוואר שלכם ומתאימה את עצמה בדיוק גם בזמן שינויי תנוחות.
  • כרית אורטופדית לגב: כרית שמספקת תמיכה לאזור הגב, אשר לומדת את תוואי הגב שלכם ומתאימה את עצמה גם בזמן שינויי תונחה. 
  • כרית אורטופדית למושב: כרית שמספקת תמיכה לאזור הישבן, אשר לומדת את תוואי הגב שלכם ומתאימה את עצמה גם בזמן שינויי תונחה. 
  • כרית מושב אורטופדי: כרית שמכסה הן את הגב והן את המושב למניעה והקלה על כאבי גב ומתן תמיכה נכונה בישיבה ברכב. 

איך בוחרים מבין הכריות 

קודם חשוב להבין כי אם אתם נוהגים הרבה ומבלים זמן רב ברכב, גם אם אינכם סובלים כיום מכאבים או אי נוחות, ישנן פגיעות שמצטברות לאורך זמן רב שניתן למנוע את היווצרותם עם כריות אורטופדיות לרכב. כלומר, כדאי להקדים תרופה למכה במקרה זה. כמובן שאם אתם כבר סובלים מכאבי גב, מרגישים אי נוחות במושבי הרכב, מומלץ לרכוש כרית או כריות אורטופדיות לרכב בהתאם לצרכים שלכם (צוואר, גב, מושב או שילובים שונים שלהם).
כריות אורטופדיות לרכב הן פתרון פשוט קל ליישום (הרכבה, הסרה, ניקוי) כך שלא צריכה להיות כאן התלבטות. הבריאות שלכם ומניעת בעיות וכאבים בהמשך או הפגת כאבים ושמירה על תנוחה נכונה בנסיעה, בהחלט שוות את ההשקעה. הגוף שלכם יודה לכם על כך.
טיפ אחרון, את רוב הכריות כאמור ניתן להרכיב ולפרק בקלות וניתן להשתמש בהן לא רק ברכב. אפשר ומומלץ להשתמש בהן גם בעבודה לשיפור ישיבה במשרד, בבית ובכל מקום בו אתם צריכים לשבת זמן ארוך.

 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: