אביזרי רכב לשיפור חוויית הנהיגה

אביזרי רכב יכולים לשפר משמעותית את חוויית הנהיגה, הן לנהג ולנוסע לצדו והם לנוסעים במושב האחורי. במאמר זה תקבלו מידע מורחב על חשיבות חוויית נהיגה טובה ואלו אביזרים יכולים לסייע בעניין.

למה חשוב שחוויית הנהיגה תהיה טובה 

כל רכב מיוצר בצורה מעט שונה ומתוכנן כך שהרכבים יתאימו לכמה שיותר אנשים. עד כאן הכל טוב ויפה, אך לא לכל הנהגים יש את אותם הצרכים ולכן רבים מבקשים לרכוש תוספים עבור חוויית נהיגה טובה יותר. להלן כמה שיקולים וצרכים עיקריים:
 • ארגונומיה: התאמה של הרכב לגוף שלנו לנוחות ומניעת כאבים מצטברים, שיפור תנוחת הגוף ושליטה על המנגנונים של הרכב לתגובות מדויקות ומהירות יותר.
 • בטיחות: התאמה של הרכב כך שהאביזרים ממוקמים בדיוק במקום הנכון (מול העיניים, בהישג יד בבטחה וכדומה). מניעת אי נוחות, שיפור זווית ראייה ועוד מאפשרים ריכוז מוגבר בנהיגה והגברת רמת הבטיחות.
 • סביבה נעימה: אנו מבלים לא מעט שעות ברכב ושיפור האווירה באמצעות חזות פנימית אסתטית יותר, חומרים נעימים למגע, הוספת ריחות עדינים, ועוד. 
 • עיצוב: לעיתים סביבת תא הרכב איננה מעוצבת לפי טעמנו ואנו מעוניינים בעיצוב מעט שונה, שיתאים יותר לאישיות שלנו. אביזרי רכב יאפשרו שינוי ושיפור עיצובי לחוויית נהיגה משופרת. 
 • שמירה על החוק: חוקי הנהיגה קיימים בעיקר כדי להבטיח את בטיחות הנוסעים ברכב. ישנם מגוון אביזרי רכב שנועדו לסייע לנהגים בשמירה על החוק, כמו לדוגמה תושבת לטלפון סלולרי. אביזרים כאלה יכולים אף לחסוך מכם קבלת דו"חות יקרים. 

אביזרי רכב למושבים הקדמיים

המושבים הקדמיים של הרכב משמשים הן את הנהג והן את הנוסע במושב הקדמי. להלן מספר אביזרים שללא ספק ישפרו את חוויית הנהיגה במושבים הקדמיים:
 • המושבים ברכב, גם אם חדשים לגמרי, לא תמיד מאפשרים תנוחת גוף נכונה, והם לא תמיד לטעמנו מבחינת עיצוב. כיסויים מרופדים למושבים וכריות ארגונומיות, יכולים לשפר את הנוחות שלכם עם מנח משופר לגב, כולל כריות מובנות או כתוספת מעל הכיסויים והריפודים. הוספת כיסויים וכריות מתבצעת בקלות ובמהירות ומשנה את חוויית הנהיגה בצורה משמעותית.
 • לא בכל רכב קיימת משענת יד מרכזית בין כיסא הנהג וכיסא הנוסע. מי שאביזר זה חסר לו, ישמח לדעת כי ניתן להוסיפו בקלות. לא רק שמשענת יד מוסיפה נוחות אלא היא גם מוסיפה תכונות חשובות של אחסון, חיבורים לטעינת מכשירים לנוסעי המושב האחורי של הרכב ועוד. 
 • השטיחים המקוריים ברכב הם לרוב פשוטים למדי, והחומרים מהם הם עשויים צוברים לכלוך ולעיתים אף קשים לניקוי. כמו כן השטיחים המקוריים אינם תמיד מחוברים היטב לרצפת תא הרכב ויכולים להחליק, דבר שכמובן מפריע לתפעול חלק של הרכב וגם מהווה סכנה פוטנציאלית. שטיחים לרכב הם פתרון זמין ופשוט שיאפשר לכם לשמור על ניקיון הרכב ולמנוע סכנות מיותרות. שטיחים איכותיים לרכב מתאימים לכל סוגי הרכבים ומאפשרים פירוק והרכבה מהירה, עיגון לרצפת הרכב למניעת החלקה, ניקוי מהיר וקל ללא צורך בחומרים מיוחדים, מניעת זליגת נוזלים ולכלוך (הם נכלאים לתוך הכיסויים) ועמידים לאורך שנים רבות. בנוסף תוכלו גם למצוא שטיחים תואמי מקור למגוון דגמי רכבים המגיעים עם נקודות עיגון לרכב.
 • הגה הרכב יכול להיות מחומר חלק, המתחמם מאוד לאחר חשיפה לשמש ומתבלה בקלות. אם אתם מעוניינים בשיפור המראה הכללי של ההגה ובשיפור האחיזה בו, כיסוי הגה איכותי יאפשר זאת. 
 • המראה המרכזית ברכב מאפשרת צפייה על המתרחש מאחורי הרכב. מראות הצד מאפשרות צפייה במתרחש הצדי הרכב. בלא מעט מקרים המעבר בין המראה המרכזית למראת הצד אינו מושלם ונוצר שטח מת, בו לא רואים את המתרחש, דבר המהווה סכנה מסוימת. כפתרון לבעיה זו, נולדו המראות הפנורמיות לרכב. מראות פנורמיות לרכב יכולות לבטל את השטח המת בהרחבת זווית הצפייה לאחור, ובכך משפרות את הבטיחות בנהיגה. חשוב להקפיד על מראה פנורמית איכותית מזכוכית שלא מעוותת את התמונה הנשקפת, וזווית הקימור אינה מוגזמת. יש להבין כי ככל שהקימור גדול יותר, כך ייווצר עיוות של תחושת המרחק בין הרכב לבין עצמים שונים מאחור. כמו כן יש להקפיד על בחירת מראה פנורמית איכותית המתאימה למרחב הקיים ברכב ולא גדולה מדי. מראה פנורמית איכותית תהיה בעלת תקן ישראלי ובדרך כלל פשוטה להרכבה על גבי המראה הקיימת. 
 • תושבת לטלפון הנייד מאפשרת לעשות שימוש בטלפון הנייד מבלי להחזיקו ביד ותוך שמירה על הבטיחות. כמובן שהשימוש בו חייב להיות מינימלי כגון מענה או ניתוק שיחה. מעמד לטלפון גם מאפשר את מיצובו במקום נכון כדי שתוכלו לראות את הוראות הניווט מבלי להסיט את המבט מהכביש, עם עיגון מאובטח וגם אפשרות של חיבור לטעינה. קיימים מעמדים איכותיים לטלפון עם צורות חיבור שונות – לפי הצורך. 

אביזרי רכב למושב האחורי

הרכב כמובן לא משמש רק את הנהג, ושיפור חוויית הנהיגה לנוסעים מאחור היא חשובה לא פחות. אביזרים כמו שטיחים, כיסויים, כריות ומשענת יד (חיבור לטעינה) כמובן מתאימות גם למושבים האחוריים לשיפור חווית הנסיעה. הנה כמה אביזרי רכב ייחודיים למושבים האחוריים: 
 • בנסיעות כיום המכשירים הניידים כמו טלפון סלולרי או טאבלט מלווים אותנו, והנוסעים מאחור יכולים להעביר את זמן הנסיעה במשחקים, צפייה בסרטונים, או לנצל את הזמן למשימות בעבודה. מתקן מולטימדיה הוא פתרון נהדר שנתלה על החלק האחורי של המושבים הקדמיים ומציע סביבה בטוחה למכשירים שיהיו מוגנים מתזוזה, תוך מיקום אידאלי לעיני הנוסעים עם שמירה על מבט ישר קדימה ללא הטיית ראש למטה. מתקן מולטימדיה איכותי גם מציע חיבורים לטעינת ניידים, כיסים לבקבוקים ולחפצים שונים.
 • כרית קפוצ'ון לצוואר הוא פתרון מפנק שדואג לנוסע המעוניין לנמנם בזמן הנסיעה, תוך שמירה על מנח ארגונומי לחוליות הצוואר.
 • ומה לגבי החברים הטובים שלנו, חיות המחמד? גם להם מגיע חוויה משופרת ברכב. כיסוי מגן לחיות מחמד הוא פתרון קל ומעולה לכל הצרכים. הוא עשויים חומר חזק נגד שריטות, אטום לכל לכלוך, מאפשר הרכבה ופירוק מהירים ונוחים כולל שטיפה מהירה, אינו חדיר לריחות לא נעימים, מונע החלקה של חיות המחמד ועוד. קיים גם כיסוי ערסל לחיות מחמד ששומר על כל הסביבה האחורית של הרכב כולל דפנות צד, מושבים קדמיים ועוד, עם כיסוי היקפי בצורת אמבט שגם מגן על חיית המחמד מהחלקה ונפילה מהמושבים.  
להשלמת חוויית הנהיגה, אל תשכחו להוסיף גם בישום לפנים הרכב לכל הנוסעים (קיים מבחר ריחות רחב) המפיג ריחות לא נעימים ברכב. 
 
מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס הקצר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם: